100 Kişilik Gazeteci Heyeti SBTÜ’de…

100 Kişilik Gazeteci Heyeti SBTÜ’de…

Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 5.Anadolu buluşmaları programı kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Gazeteciler Sivas Bilim ve teknoloji üniversitesini gezdi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yılı nedeniyle birçok ülke ve ilden Sivas’a gelen 100 gazeteci Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini (SBTÜ) ziyaret etti.

SBTÜ Konferans Salonunda, Üniversitenin genel durumu, yürütülen projeler ve bilimsel çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, “Havacılık, savunma sanayi ve tarım bilimleri alanında Ülkemizin ihtiyaç duyduğu katma değerli ürünlerin araştırma ve geliştirilmesi çalışmalarında kısa sürede büyük mesafeler kat ettik. Ürettiğimiz ürünlere, sektörün önde gelen kuruluşları ilgi gösteriyor. Sektörün gereksinimlerine birlikte cevap veriyoruz.” dedi.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer ise; “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi sürekli gelişen ve bizleri şaşırtan bir üniversite. Bu değişimi her ziyaretimizde gözle görüyoruz. Gelişimin öncüsü Rektörümüze ve çalışanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Program sonunda Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’a plaket takdim edildi.

Salondaki programın ardından 100 kişilik gazeteci heyetine teknolojik donanımlı, modern laboratuvarlarımızda yürütülen çalışmalar hakkında akademik personeller tarafından bilgi verildi.

Gazeteciler Üniversite içerisinde bulunan bölümleri tek tek gezerek bilgiler aldı. Çalışmaları hayranlıkla takip eden gazeteciler, bu tür üniversitelerin sayısının artmasını temenni ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ