4 Eylül barajı isale hattında sona yaklaşıldı

4 Eylül barajı isale hattında sona yaklaşıldı

Pusat Özen Barajından 4 Eylül Barajına çekilen isale hattında çalışmalarında son viraja girildi. Toplamda 52 km uzunluğunda yapımı devam eden hattın Kasım ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, DSİ Bölge Müdürü Zafer Aslan ile birlikte isale hattındaki çalışmaları yerinde inceleyerek gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

4 Eylül Barajı’nda geçen yıla oranla ciddi bir su artışı olduğunu ifade eden Başkan Bilgin, şehrimizin yaşadığı su sorununu en kısa sürede çözüme kavuşturmak için yoğun bir çalışma yürüttük. Kasım ayının ilk haftalarında proje tamamlanarak 4 Eylül Barajı’na bağlantısını tamamlayacaklarını dile getirdi.

Proje ve 4 Eylül Barajı ile ilgili bilgi veren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Şehrimizin en önemli içme suyu projelerinden bir tanesi olan Pusat-Özen Barajı’ndan 4 Eylül Barajına su iletilmesi ile ilgili çalışmalar artık son aşamada. Geçen yıl içme suyu anlamında sorun yaşamıştık. Projenin ilk etabı olan kısmı tamamlayıp suyu yola vermiştik. Projeyi bu yılda devam ettirdik ve yaklaşık 50 kilometrelik hat tamamlanmak üzere. Haftaya inşallah suyu baraja vererek sorunu çözmüş olacağız. Arkamızda görünen 4 Eylül Barajı’nda su miktarı geçen yıla göre fazla. Ama bu proje tamamlanmazsa aynı sorunla karşılaşacaktık. Projeyi hızlı bir şekilde takip ederek tamamlanma aşamasına getirdiler. İnşallah Ekim ayı sonu, Kasım ayı başı gibi projenin tamamı bitmiş olarak Pusat-Özen Barajı’ndan 4 Eylül Barajına suyu getirmiş olacağız. Biz hemşerilerimizin su sorunu yaşamaması için üzerimize düşen görevi yapma gayreti içerisindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN DE SUYU DAHA TASARRUFLU KULLANMASINI İSTİRHAM EDİYORUZ”

Su getirmenin önemli olduğuna değinen Başkan Bilgin, “Su temininden daha önemli olan suyu tasarruflu ve israf etmeden kullanmaktır. Tüm dünya iklim değişikliği sebebiyle kuraklıkla karşı karşıya. Bu bölgemizi de ilimizi de etkiliyor. Biz yeni su kaynaklarını baraja getirerek bu sorunu asgariye indirmek için gayret ediyoruz ama bu noktada sadece bizim gayretimiz değil, hemşerilerimizin de suyu daha tasarruflu kullanmasını istirham ediyoruz. İnşallah haftaya Çarşamba günü burada tekrar bir araya gelerek suyu baraja vereceğiz. Ekim sonu, Kasım başı gibi de projenin tamamı bitmiş ve açılışa hazır hale gelecek.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ