Ahilik komitesinden Vali ve Belediye başkanına ziyaret

Ahilik komitesinden Vali ve Belediye başkanına ziyaret
  1. Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri devam ediyor. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Ahilik Kutlama Komitesi Başkanı Hakan Demirgil, komite üyeleriyle birlikte Sivas Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Turan Yıldırımlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Atatürk Anıtına çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu

Ahilik komitesi üyeleri ve oda başkanlarıyla birlikte Sivas Vali Vekili İhsan Maskar’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemine değinerek, etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Sivas Vali Vekili İhsan Maskar ise Ahilik’te usta çırak ilişkisinin önemli olduğunu belirterek, bu geleneğin yaşatılması gerektiğini ifade ettikten sonra esnaf ve sanatkârların Ahilik Haftasını kutladı.

Sesob Başkanı Hakan Demirgil, komite üyeleri ve oda başkanlarıyla birlikte daha sonra Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti. Demirgil, her zaman esnafın yanında yer alan sorunlarının çözümü için gayret gösteren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e bir kez daha teşekkür etti.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise esnaf teşkilatının şehrin bel kemiği olduğunu dile getirerek, ortak gayelerinin millete hizmet etmek olduğunu, esnaf teşkilatının da farklı bir alanda hizmet ettiğini belirterek, ahiliğe katkı sunan, yaşatılmasına emek sarf eden  esnaflara ve esnaf teşkilatına teşekkür ederek, haftalarını kutladı.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, kutlama komitesi üyeleri ve oda başkanlarıyla birlikte Sivas Huzurevinde kalan yaşlıları da ziyaret ederek hayır dualarını aldılar.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, ecdadın bıraktığı bu teşkilatı yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için gayret göstermeye devam ettiklerini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ