AK Parti ve MHP’nin seçime ayrı adaylarla gireceği 22 il belli oldu!

AK Parti ve MHP’nin seçime ayrı adaylarla gireceği 22 il belli oldu!

AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde, 30 büyükşehirde iş birliği yapma kararının ardından, büyükşehir statüsünde olmayan diğer kentlerde de ittifak yapma kararı almasının ardından çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yapışan görüşmeler neticesinde iki parti arasında 51 il için iş birliği planı netlik kazandı. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi 24 ilde aday göstermeyerek AK Parti’yi destekleme kararı aldı. Yapılan görüşmelerde Ak parti ve MHP 22 ilde ayrı aday göstererek yarışacak.

İki partisinin aday çıkaracağı iller ise şöyle; Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak sıralanıyor.

AK Parti’nin aday göstereceği ve MHP’nin de destekleyeceği iller ise Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olacak.

AK Parti ve MHP’nin ilçeler üzerindeki çalışmaları ise sürüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ