Altınkale Cafe ve Restorant eşsiz güzelliği ile Sivaslıları ağırlıyor

Altınkale Cafe ve Restorant eşsiz güzelliği ile Sivaslıları ağırlıyor

Sivas’ın Sıcak Çermik bölgesinde altın sarısı rengiyle Pamukkale travertenlerini andıran Altınkale ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Adını Altınkaleden alan, doğa ile içe muhteşem manzaralı Altınkale cafe ve Restorant, açıldığı günden buyana Sivaslılarca tercih edilen restoranlar arasında yerini aldı.

Altınkalenin karşısına açılan Altınkale cafe ve Restoranta gelenler, Pamukkale’nin kardeşi olarak adlandırılan yapay alanı, yer altından çıkan kükürtlü termal suyun bıraktığı altın renkli travertenlerin muhteşem görüntüsünde çay ve yemek yemenin keyfini çıkartıyor.

Bir taraftan Altınkaleye gelen vatandaşlar fotoğraf çektirmek için bölgeyi tercih ederken, ziyaretçiler suya girip hem eğleniyor, hem şifa buluyor, hem de manzaranın tadını çıkartırken, öte yandan da Altınkalenin hemen yanı başında bulunan ortamı ve manzarası ile en çok tercih edilen, güler yüzlü personeli, hijyenik ortam ve muhteşem yemekleri hizmet veren Altınkale cafe ve restorantta yorgunluklarını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Altınkale cafe ve Restorantta organik sabah kahvaltısı, Yöresel Sivas yemekleri ve et yemekleri ile Sivaslıların damak zevkine hitap ediyor.

Sıcak çermiğe uğrayıp keyifli bir çay içmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında olacak olan Altınkale cafe ve Restorantta ayrıca esnaflara özel indirimler uygulanacak.

Esnaf Odaları Birliği ile Altınkale Cafe ve Restorant işletmesi arasında indirim sözleşmesi imzalandı. İndirimle birlikte esnaflar ve aileleri yemeklerde yüzde 15, içeceklerde ise yüzde 20 oranında indirimden faydalanacak.

Konu hakkında konuşan Altınkale Cafe ve Restorant sahibi Adnan Tonus, böyle muhteşem bir tesisi Sivas’a kazandırmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Damak zevkini sevenleri Altınkale cafe ve Restorantlarına davet eden Tonus, Sivas’a kazandırdıkları bu işletmeye herkesin sahip çıkmasını istedi.

Basın mensuplarına konuşan işletme sahibi Adnan Tonus, iş hayatı serüvenin 1987 yılında hassas teknoloji medikal ürünleri ile başladığını, İstanbul ve Almanya’da yatırımlar yaptıklarını belirterek, 2018 yılında memleketi Sivas’a geldiğini dile getirdi.

Sivas’ta restoran işine başlamalarının sebebini anlatan işadamı Tonus, Sivas Sıcak çermikte yemek üzerine büyük bir boşluk olduğunu gördüğünü belirterek, Altınkalenin muhteşem manzarası arasında böyle bir yatırımı Sivas’a kazandırmak istediklerini kaydetti.

Sıcak çermiğe gelenleri nezih bir ortamda en iyi şekilde ağırladıklarını vurgulayan Tonus, Sivaslılara çağrıda bulunarak, mutlaka restoranlarına gelerek bu ortamdan faydalanmalarını istedi.

Rezervasyon Telefon: 0346 763 43 63- 0532 266 66 07

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ