Alzheimer hastası kurtarıldı

Alzheimer hastası kurtarıldı

Doğanşar İlçe Jandarma Komutanlığı, dün akşam saatlerinde, 90 yaşındaki Alzheimer hastası Hasan Ünal’ın evinden ayrıldığı ve geri dönmediği ihbarı üzerine harekete geçti. İlçe jandarma ekipleri, AFAD, UMKE, İHH ve TRACK gibi kuruluşlarla işbirliği içinde kapsamlı bir arama kurtarma operasyonu başlattı.

Konuya ilişkin Sivas valiliğinden açıklama yapıldı.

AFAD’ın 3 tam donanımlı kurtarma aracı, 24 arama kurtarma personeli ve 2 drone ile desteklenen operasyon, jandarma ekiplerinin 2 araç ve 11 personeli, UMKE’nin 2 araç ve 6 personeli, İHH’nın 1 araç ve 4 personeli ile güçlendirildi. Ayrıca, TRACK tarafından görevlendirilen 3 personel de operasyona katıldı.

Havadan ve karadan yapılan titiz aramalar sonucunda, Hasan Ünal, 21 Mayıs 2024 Salı günü akşam saatlerinde köyünden yaklaşık 1.5 km uzaklıkta dağlık bir alanda sağ olarak bulundu. Hızla harekete geçen ekipler, Ünal’ı kara ambulansıyla hemen hastaneye sevk etti.

Yaşlı vatandaşın sağlık durumuyla ilgili bilgi verilmezken, operasyonun başarısı ve koordinasyonun mükemmelliği, bölgedeki güvenlik güçlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ve koordinasyon yeteneğini bir kez daha ortaya koydu.

Bu tür zorlu durumlarda, bir araya gelerek koordineli bir şekilde çalışan ekiplerin başarısı, toplumun dayanışma ve yardımlaşma ruhunu gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ