Arslan, Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Arslan, Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı münasebetiyle İstiklal Mahallesi Muhtarı, Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Cemalettin Arslan yaptığı yazılı açıklama ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine ilan ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yılının kutlamanın onuru ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Tam bir asır önce başlayan ve ulusumuzun kaderini değiştiren o zorlu savaşta atılan adım olan 29 Ekim 1923’te Türk milletine yapılan o jest cumhuriyettir diyen Başkan Arslan, Cumhuriyetin ilanının üstünden tam 100 yıl geçtiğini kaydetti.

‘’Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’’, Atatürk’ün sözleri ile açıklamasını sürdüren İstiklal Mahallesi Muhtarı, Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Cemalettin Arslan, Cumhuriyetle birlikte çok fazla yenilik getirildi. Kadın erkek eşitliği, ifade özgürlüğü, eğitim hakkı, bilim ve sanat hürriyeti, basın hürriyeti ve niceleri. Biz bu bayramı bunun için kutlamalıyız. 100 kez bu bayramı ulusumuz, cumhuriyetimiz ve özgürlüğümüz için kutlamalıyız. şeklinde konuştu.

Arslan, Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü nedeniyle başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ