Camiler Çocuk sesleri ile şenlendi

Camiler Çocuk sesleri ile şenlendi

Her sene milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları başladı.

Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatı gibi derslerin işleneceği yaz Kur’an kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları kapsamında ülke genelinde başladı.

Bu kapsamda Sivas İl Müftülüğüne bağlı Kılıçlar 4-6 Yaş Kur’an Kursunda “Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı” düzenlendi.

4-6 yaş Kur´an Kursu öğrencilerinin Kur´an-ı Kerim ve dualarıyla başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, camilerin ve kursların çocuklar için bir eğitim yuvası olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti. “İlimiz genelindeki bütün camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda yaz kursları düzenliyoruz. Bu vesileyle Yüce Allah’tan yaz Kur’an kurslarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Camilerimiz ve Kur’an kurslarımız çocuklarımız için bir eğitim yuvasıdır. Çocuklarımız burada aldıkları dini eğitimle ileriki yaşamında yanlışlardan arınmış ve doğru bilgiye sahip bir birey olarak olumlu tutum ve davranışlara sahip olabilecektir. Bu anlamda yaz Kur’an kurslarımızı çok önemsiyoruz. Eğitim alacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca Kurslarda görev alan bütün hocalarımızın 6 hafta sürecek eğitimde gayretli çalışmalarını ortaya koyacaklarına inanıyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı yerlerden birisinin yaz Kur’an kursları olduğunu aktaran Müftü Altunkaya, her yıl milyonlarca çocuk ve gencimiz camilerimize ve kurslarımıza gelerek kayıt oluyor. Çocuklarını yaz Kur’an kurslarına göndermek isteyen ailelerin cami ve Kur’an kurslarına başvuru yapabileceğini söyleyerek kayıtların 10 Temmuz’a kadar devam edeceğini hatırlattı.

Daha sonra camilerde açılan yaz Kur’an kurslarını ziyaret eden Altunkaya, din görevlilerinin 2023 yılı yaz Kur’an kursu eğitim öğretim dönemini tebrik ederek kursa gelen öğrencilere başarılar diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ