Çetin, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Anıyorum”

Çetin, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Anıyorum”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yılında saygı, özlem ve minnetle anılıyor. Bu kapsamda turizmci iş adamı Şarkışlalı Gültekin Çetin yayınladığı mesajında 10 Kasım, Türk milleti için bir milat ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği gündür. Dedi.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini çağdaş, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak atan lider olduğunu belirten turizmci İşadamı Şarkışlalı Gültekin Çetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk milleti, büyük mücadelelerle bağımsızlığını kazanmış ve modern Türkiye’yi kurmuştur. Şeklinde konuştu.

Çetin açıklamasında şunları kaydetti; “  Atatürk’ün düşünce sistemi, Türkiye’nin gelişiminde ve uluslararası ilişkilerde belirleyici olmuştur. Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası, Türkiye’nin güçlü, birleşik ve çağdaş bir geleceğe doğru ilerlemesinde öncüdür.

10 Kasım, sadece bir anma günü değil, aynı zamanda Atatürk’ün ilkelerini anlama, sahiplenme ve gelecek nesillere aktarmaktır. Türkiye’nin birlik ve beraberliği için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, onun ilkeleri doğrultusunda milletimizin birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmeye kararlılıkla devam edeceğiz.

Atatürk, sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir lider olarak kabul edilen bir önderdir. O’nun gösterdiği aydınlık yolda, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşımak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ülkemize katkı sağlama sorumluluğunu taşıyor, bilimin ve eğitimin önemine inanıyoruz. Bugün, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde mücadele etme zamanıdır. Türk milleti olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkarak, onun vizyonu doğrultusunda daha aydınlık ve güçlü bir Türkiye için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarınız derin bir saygı ve özlemle anıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ