Cumhuriyet Üniversitesine 168 kişi alınacak

Cumhuriyet Üniversitesine 168 kişi alınacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı için ilana çıktı. 168 sözleşmeli personel alımı için cumhuriyet üniversitesi personel alımını duyuruldu.

Başvuruların, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin resmi internet sayfası üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Adayların, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabileceği belirtilirken, başvuruda istenilen belgeler arasında başvuru formu, mezuniyet belgesi, 2022 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi, gerekli sertifika veya belgeler ve tecrübe gibi  belgeler bulunuyor.

Sözleşme Personel Alımı İlanında;

Değerlendirme ve Sonuçların Açıklanması:

KPSS puan sıralaması sonrasında atanmaya hak kazanan adayların isimleri, başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 iş günü içinde üniversitenin internet sitesinden ilan edilecek.

Adayların puanlarının eşit olması durumunda, mezuniyet tarihi önce olan ve doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacak.

Atanmaya hak kazanan adaylar için arşiv araştırması yapılacak ve olumlu sonuç alınması halinde sözleşme yapılacak.

GENEL ŞARTLAR

> Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır.

> 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

> Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

> Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

> Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.

> Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

> Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verenler, beyanda bulunanlar veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sözleşme yapılmış olsa dahi feshedilir.

> Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> İlan edilen sözleşmeli pozisyonlara müracaat edecek adayların görevini yapmaya engel olacak sağlık sorununun ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun bulunmaması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ