Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın Hayır Çarşısı Büyük İlgi Gördü

Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın Hayır Çarşısı Büyük İlgi Gördü

Sivas’ta Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın organize ettiği hayır çarşısı, büyük bir ilgiyle karşılandı. Kimsesizin ve düşkünün yanında olmayı hedefleyen vakıf, eski kale mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Taşhan yanında kurulan hayır çarşısında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Ev yemeklerinden giyime, ev aksesuarlarından süs eşyalarına kadar yüzlerce ürünün sergilendiği hayır çarşısı, ihtiyaç sahibi ailelere ve eğitim gören çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak amacıyla gelirlerini kullanıyor.

Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı yöneticileri, Sivasbiliyor Haber’e yaptıkları özel açıklamalarda, hayır çarşısının açılmasındaki amaçları ve hizmetlerini değerlendirdiler. Vakıf görevlileri, herkesin canla başla çalışarak hayırda yarıştığını ve bu hizmetleri Allah rızası için gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Hayır çarşısının, toplumun yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlandırdığı ve ihtiyaç sahiplerine umut ve destek olduğu belirtiliyor. Bu güzel etkinlik, Sivaslıların duyarlılığı ve vakıf yöneticilerinin özverili çalışmalarıyla daha da anlam kazanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ