Görme engelli yazar masal kitabı çıkardı

Görme engelli yazar masal kitabı çıkardı

Görme engelli yazar Selman Devecioğlu, yayınladığı dört kitabın ardından çocuklar için dört yeni masal kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Sivas Biliyor haber editörümüz Devecioğlu, “Gönül Gözü”, “Siyah’ta Beyazı Gördüm”, “Beni Gördüğünüz Yerdeyim”, ve “Görme ve İşitme Engellilerin Başından Geçen Fıkra Tadında Olaylar” adlı kitaplarıyla tanınıyor.

Devecioğlu, masallarından ilham alarak çocuklar için hazırladığı çizgi romanları da okuyucularının beğenisine sundu. “Ramazan Gelecek” ve “Komşumuz Hızır Amca” adlı çizgi romanlar, masallardan esinlenerek oluşturulmuş ve şimdi satış noktalarında bulunabilir.

Yazar, önümüzdeki dönemde “Lokman Bey ve Derviş” adlı çizgi romanının da yayınlanacağını belirtti. Ayrıca, resimli masal kitabı “Kafdağı’nda Engelsiz Masalları” ile de okuyucularıyla buluşmayı planlıyor.

Devecioğlu, çocuklara Ramazan Bayramı, Hazreti Hızır ve Kadir Gecesi gibi önemli konuları anlatmanın önemine vurgu yaparak, “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil” sözünün unutulmaması gerektiğini ifade etti. Bu değerli mesajların çocuklara aktarılmasının ve unutturulmamasının önemli olduğunu belirtti.

Selman Devecioğlu’nun eserleri, hem görme engelli okuyucular hem de genel okuyucu kitlesi için değerli bir kaynak oluşturuyor, çünkü hem eğlendirici hem de öğretici nitelikte masalları ve çizgi romanlarıyla dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ