HEDEF 58 Projesinin ‘İyi Örnekler’i Sergilendi.

HEDEF 58 Projesinin ‘İyi Örnekler’i Sergilendi.

Sivas’ta eğitim niteliğini artırarak öğrencilerin daha güzel ve sağlıklı yarınlara kavuşmasını sağlamak adına Sivas Valiliği ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hedef Projesi Sivas’ta eğitim gören öğrencilere yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Hedef 58 Projesi kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden özel çalışmalar ‘İyi Örnekler Sergisi’nde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Hedef 58 İyi Örnekler serginin açılışına Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas İl Milli Eğitim Müdür Ergüven Aslan, projede yer alan okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Hedef 58 Örnek projelerinin yer aldığı etkinlikte derecelemeye giren Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi iki proje ile yer aldı.

Sanat dalında Zoraki Tabip tiyatro oyunuyla, Ahde Vefa adlı maneviyat çalışmaları katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Zoraki Tabip tiyatro oyununu yöneten ve aynı zamanda oyunda başrol oyuncusu olarak rol alan Demirkan Bakar, okuldan bu sene mezun olduğunu ifade ederek, “Hedef 58 projesi kapsamında okulumuzda Zoraki Tabip adlı tiyatro oyunu hazırladık. Bizde arkadaşlarımız ile yoğun bir çaba sarf ederek hazırladığımız oyunun Hedef 58 projesi içine alınması bizleri çok mutlu etti. Verdiğimiz emeğin karşılığını bu şekilde almak çok güzel. Umarım daha fazla sanatsal etkinlikler ile bizler sahnelerde sizlerin karşınızda yer almak isteriz. Bende ilerde tiyatro alanında eğitim almak istiyorum. Bizleri destekleyen herkese ekibin adına çık teşekkür ederim.” şeklinde ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ