‘Hukukun güncel sorunları sempozyumu’

‘Hukukun güncel sorunları sempozyumu’

‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hukukun Güncel Sorunları Sempozyumu’na katılmak üzere şehrimize gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkanvekili Eyüp Yeşil ve beraberindeki heyet, Sivas Belediye başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret etti.

Ziyarete Vali Yılmaz Şimşek ile Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu da iştirak etti.

Yargıtay Başkanlığı ve Sivas Barosu tarafından ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hukukun Güncel Sorunları Sempozyumu’ düzenlendi.

Sempozyumun açılışına; Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yılmaz Şimşek, daire başkanları, baro başkanları, hâkim, savcı, avukat ve akademisyenler katıldı.

Programda konuşan Başkan Bilgin, “Devletin dini adalettir anlayışını en güzel şekilde uygulayan yargı camiamıza teşekkür ediyoruz. Böylesine önemli bir sempozyuma Sivas olarak ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz.” dedi.

Sivas’ta olmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ise “Daha önce görev yaptığım Sivas’ın ve Sivaslıların benim gönlümdeki yeri çok ayrı” diyerek Yargıtay’ın işlevi hakkında bilgi verdi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ndeki sempozyum, üç oturum halinde gün boyu devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ