İki kardeş aynı anda hafızlık sevinci yaşadı

İki kardeş aynı anda hafızlık sevinci yaşadı

Sivas’ta yaşayan Hasan ve Sevgi Yeniyapan kardeşler aynı anda hafız olarak ailelerine çifte mutluluk yaşattı.

Sivas İl Müftülüğün Hafız Mehmet Altuntaş Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu ve Abdulvehhabi Gazi  Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimlerini tamamlayan aynı zamanda Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.sınıf öğrencisi Hasan Yeniyapan ile Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1.sınıf öğrencisi Sevgi Yeniyapan  kardeşler “Okul-Kur’an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında aynı anda başladıkları hafızlık eğitimlerini aynı anda tamamlayarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen “2023 Yılı Hafızlık Tespit Sınavı”nda başarılı olarak belge almaya hak kazanan hafız kardeşler için Sivas İl Müftülüğünce “Belge Takdim Töreni” gerçekleştirildi.

Hafız Mehmet Altuntaş Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu Konferans Salonu’ndaki törende konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “Bir anne baba için en güzel duygulardan biri çocuğunun hafız olmasıdır. Hasan ve Sevgi, ailesine çifte mutluluk yaşattı. Bizleri de bu güzel mutluluğa ortak etti.” dedi.

– “Ben bir istedim Mevla’m iki hafız verdi”

Sivas Müftülüğüne teşekkür eden baba Yusuf Yeniyapan, “Nerede bir çocuğun hafız olduğunu duysam duygulanır gözümden yaşlar akardı. Yüce Rabbime kendi çocuklarımdan bir tanesinin hafız olması için çokça dua ederdim. Ben bir istedim hamdolsun Mevla’m iki hafız verdi.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Müftü Altunkaya, hafız kardeşlere belgelerini takdim etti.

Haber Merkezi…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ