Karamukluoğlu: ‘Basın, Demokrasinin Gelişmesinde Etkin Rol Alıyor’

Karamukluoğlu: ‘Basın, Demokrasinin Gelişmesinde Etkin Rol Alıyor’

İyi parti Sivas merkez ilçe başkanı Levent Karamukluoğlu, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle yaptığı açıklama ile yazılı, görsel ve sanal medya da görevlerini icra eden tüm basın emekçilerinin gününü kutladı.

10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı kanun ile basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü kutlamak adına İyi Parti Sivas Merkez ilçe Başkanı Levent Karamukluoğlu bir açıklama yaptı. Karamukluoğlu, basın mensuplarının önemli görevler ve büyük sorumluluklar üstlendiği, vatandaşları aydınlatma ve bilgilendirme misyonunu büyük bir titizlikle yerine getirdiği bir gün olduğunu dile getirdi.

Demokrasinin gelişmesinde ve toplumsal bilincin oluşturulmasında basının önemli bir görev üstlendiğini altının çizen Karamukluoğlu, basın emekçilerinin mesai merhumu göstermeden mesleklerini yerine getirirken gösterdikleri fedakârlık takdire şayan olduğunu ifade etti.

İyi Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Levent Karamukluoğlu, gazetecilerin günümüzde sosyal medyanın etkinliğinin artmasıyla birlikte daha fazla sorumluluk taşıdığını belirtti.

Başkan Karamukluoğlu açıklamasının sonunda tüm basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ