Karasu, “Herkesin gündemi yeniden ekonomi oldu”

Karasu, “Herkesin gündemi yeniden ekonomi oldu”

İyi Parti Sivas il başkanı Volkan Karasu seçim sonrası ülkenin gündeminin yeniden ekonomi olduğuna dair eleştirilerde bulundu.

Partisinin ekonomiyle ilgili çözüm önerilerinin olduğuna vurgu yapan İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Karasu, seçim süreci boyunca, ülkenin gerçek gündemi olması gereken ekonomi ve göçmenler sorunu yerine maalesef güvenlik ve terör üzerinden suni gündem oluşturulduğunu dile getirdi.

Başkan Karasu, İyi Parti olarak biz, Türkiye’nin gerçek gündeminden hiç uzaklaşmadık ve işinin ehli kadrolarımızla çok güçlü çözüm önerileri sunduk. Hepsine partimizin web sayfasından ulaşmak mümkündür” dedi.

Seçimin bittiği günden itibaren tüm Türkiye yeniden gerçek gündemine döndüğünü aktaran Karasu, Ortaokul öğrencisinden emeklilere kadar herkesin gündemi yeniden ekonomi, dolar, euro ve enflasyon olmuştur şeklinde konuştu.

Karasu, hükümetin bu ülkenin işçisini, emeklisini, memurunu, esnafını, çiftçisini ve her meslek dalından insanımızı açlık sınırına mahkûm ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanına çağrıda bulunan Karasu, Lütfen rasyonaliteden kopmuş teorilerle ülkemizi deneme tahtasına çevirmekten vazgeçin. Merkez Bankası’nın bağımsızlığına saygı gösterin. Piyasayla kavga etmeyi bırakın” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e tavsiyede bulunan başkan Karasu, Her ne kadar Şahap Kavcıoğlu hüsranından sonra Merkez Bankası’nın başına atanan Hafize Gaye Erkan isminden memnuniyet duysak da; Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunda derin kaygılar içindeyiz, ekonomi bilgisinden yoksun “malum kişilerin” Merkez Bankası’nın politikalarına müdahale etmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ