Kılınç, Et Balık Kurumundaki Et Kuyruğuna tepki gösterdi

Kılınç, Et Balık Kurumundaki Et Kuyruğuna tepki gösterdi

Bağımsız Türkiye Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Necati Kılınç, Et Balık Kurumu önündeki et kuyruğuna tepki gösterdi. Kılınç, seçim çalışmaları kapsamında 31 Mart yerel seçimlerine 4 gün kala Ucuz et almak için Et Balık Kurumu önünde uzayan kuyruğa giren Sivaslıları ziyaret etti ve yaşananlara tepki gösterdi.

Makine mühendisi olan Bağımsız Türkiye Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Necati Kılınç, bu ziyaret sırasında emeklilerin 10 bin lira ile geçinme zorluğuna dikkat çekerek, vatandaşların ucuz mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için kuyruklara girdiklerini belirtti.

Kılınç, “Ben şahsım adına ülkem için şehrim için çok üzüldüm. Yani bizim halkımıza bu yapılanlar zulümdür. İnsanımız ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Bunun için hükümet neden önlem almıyor? Mevcut AK Parti belediyesi neden bunun için bir önlem almıyor? Sosyal devlet anlayışı bu mudur? Bizim bir an önce ülke olarak bu köhne zihniyetten kurtulmamız gerekiyor. Bu sömürü düzeninden kurtulmamız gerekiyor. Bağımsız Türkiye Partisi’nin milli ekonomi modelini bir an önce hayata geçirip vatandaşımızı bu sıkıntılardan kurtarmamız gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kılınç’ın bu tepkisi, et fiyatlarındaki yükseliş ve ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşların yaşadığı sıkıntıları vurguluyor. Bağımsız Türkiye Partisi’nin milli ekonomi modeline vurgu yaparak çözüm önerileri sunması, haberin ana noktasını oluşturuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ