Kutsal topraklara gideceklere seminer verildi

Kutsal topraklara gideceklere seminer verildi

Umre için kutsal topraklara gidecek olan vatandaşları bilgilendirmek amacıyla İl Müftülüğünde “Umre Hazırlık Kursu Eğitim Semineri” gerçekleştirildi.

Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde vatandaşlara umre yolculuğuna çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, ana hatlarıyla umre ibadeti, ibadet bilinci ve umre ziyareti, umre ibadetinin bir gereği olarak bir arada yaşama bilinci, Mekke ve Medine’deki ziyaret yerleri, umrenin hikmetleri, umredeki sembollerin anlamı ve kadınlara özgü konular hakkında geniş bilgiler verildi.

Seminer programına katılan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya; “Müminlerin kutlu beldeye yolculuklarında hayatlarında bir milada dönüşmesini sağlamak, bu ziyaretlerini, her türlü çıkardan uzak, sağlık ve güvenlik şartları içinde yapmalarını temin etmek, ibadetlerin usulüne uygun bir şekilde ifa etmelerinde halkımıza yardımcı olmak bizim ilk önceliğimizdir. Sizlerin yapacağı hususlar ise her şeyden evvel kutsal topraklara gitmeden önce manevi olarak hazırlık yapmanızdır. Duaların kabul edildiği, manevi olarak temizlenip döndüğünüz bir yolculuğa hazırlanıyorsunuz. Allah ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ