Muhtar adayları Dikkat! Bu haber size…

Muhtar adayları Dikkat! Bu haber size…

Muhtar adayları bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi muhtar adayları da seçimlere hız verdi. Bu kapsamda, bazı muhtar adayları tarafından billboardlar, apartmanlar, işyerleri, cadde ve sokaklar, elektrik direkleri, araçlar gibi halkın görebileceği yerlere afiş, pankart, döviz vb. reklamların asıldığına ilişkin gelen şikayetler üzerine Sivas’ta Muhtar Adaylarının cadde sokak vb.. yerlere Pankart ve Afiş Asmasının yasaklandığı bildirildi.

Adaylar sadece broşür dağıtabilecek.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, Muhtar ve İhtiyar Heyeti Üyeliği Seçimlerinde adaylık usulü bulunmadığından, seçime girecek kişilerin seçime gireceklerini belirtmekle ve kendilerini tanıtmakla sınırlı olarak etkinlik gösterebilecekleri ve diğer Seçim Kanunlarında siyasi partilere ve bağımsız adaylara tanınan propaganda hakkından yararlanamayacakları; ancak seçime girecek kişilerin oy verme gününden önce, resimli veya kendisini yazı ile tanıtıcı nitelik taşıyan el ilanı mahiyetindeki matbuaları dağıtabilecekleri ifade edildi.

Muhtar adaylarının belirtilen yasaklara uymaları, bu yasaklara uymadıkları takdirde haklarında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ