Öğretmenlere beyaz önlük uygulaması… Talimat Bakanlıktan…

Öğretmenlere beyaz önlük uygulaması… Talimat Bakanlıktan…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şanlıurfa’da basın mensuplarının karşısına geçerek yeni eğitim ve öğretim yılıyla ilgili bilgiler verdi.

Teknolojiyle gelen tehlikeye dikkat çeken Bakan Tekin, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin fazla telefonla uğraşmamaları için bir dizi tedbirlerin alınacağını açıkladı. Çocukların okulda cep telefonuyla çok zaman geçirdiğini dile getiren Bakan Tekin, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Çocuklarımızın dersliklere cep telefonu sokmamalarını, sokmayacak şekilde tedbirlerin alınmasını arzu ediyoruz. Bunu da genelgemizde zikretmiş olduk” dedi.

ÖĞRETMENLERE BEYAZ ÖNLÜK UYGULAMASI

Yıllar önce öğretmenlerin okullarda giydikleri beyaz önlük uygulamasına uzun bir aradan sonra tekrar dönülüyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin okullarda tekrar beyaz önlük giymeleri için genelge yayınladıklarını dile getirdi.

Öğretmenlerin okulda beyaz önlük giymeleri konusunda valiliklerin gerekeni yapmasını isteyen Bakan Tekin, “Bir başka husus öğretmenler odası toplantılarında da vurgulanan öğretmen arkadaşlarımızın okullarda, bir eğitimciye, bir öğretmene yakışır şekilde giyinmesi açısından beyaz önlük uygulamasının yine valiliklerimizce tespit edilmesini arzu ediyoruz, bunu da genelgemizde zikrettik” şeklinde konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ