Olukmanlılar derneğinden nöbet değişimi

Olukmanlılar derneğinden nöbet değişimi

Merkez Olukman Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (OL-DER ) olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Adem Kuru’nun aday olmadığı genel kurulda Hüsamettin Kuru oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurul, divanın oluşturulması ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporları okundu.

Derneğin kurucu başkanı da olan Adem Kuru, göreve geldiği günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Merder bölgesinde yer alan Olukman köyüne hizmet etmek için derneği kurduklarını ve güzel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan dernek başkanı Adem Kuru, “Derneğimizi kurduktan sonra Sivas merkezde, köyümüzde ve İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizi bir araya getirerek, tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağladık. Düğün, cenaze ve buna benzer faaliyetlerde hep birlikte olduk. Köylülerimizin iyi ve kötü gününde yanlarında olmaya gayret gösterdik. Ayrıca, MERDER Bölgesi ve köyümüz için önemli olan Vadi Yaşam Merkezi projemizi hayata geçirdik. Şu anda 90 villanın yer alacağı bölgede çalışmalar devam ediyor. Bizler uzun yıllar bu görevimizi sürdürüyoruz. Şimdi ise bayrağı teslim ettiğimiz Hüsamettin Kuru ve ekibine bayrağı daha iyi yerlere taşıyacağına inanıyorum. Görevi bıraksak ta hizmetlerimize devam etmek istiyoruz. Yeni seçilen başkanımıza ve ekibine başarılar diliyorum. Birlikte 7 yıl boyunca fedakarca çalışan yönetim kurulu üyelerimize ve muhtarlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum . Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe sırtımız yere gelmez” dedi.

Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve faaliyet raporları okunduktan sonra ibra edildi. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan derneğin yeni başkanı Hüsamettin Kuru ise , bu güne kadar yaptığı başarılı hizmetler için dernek başkanı Adem Kuru ve yönetimine teşekkür ettikten sonra, hemşerilerinin görüş ve düşüncelerini de alarak hep birlikte hizmet etmeye talip olduklarını söyledi.

Genel kurulun sonunda dernek başkanı Hüsamettin Kuru tarafından bu güne kadar derneğin başkanlığını yürüten Adem Kuru ve yönetimine plaket takdim ederek ,bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ