Özaydın ve Sülün ,”Mevlid kandili bir tazelenme mevsimidir”

Özaydın ve Sülün ,”Mevlid kandili bir tazelenme mevsimidir”

Bir El De Sen Uzat gönüllü Yardım Ekibi onursal Başkanı Ahmet Özaydın ve Başkan Mehmet Sülün Mevlid-i Nebi Haftası ve Salı günü akşamı idrak edilecek olan Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özaydın ve Sülün;Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp ,hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir” dediler.

Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan, kutlu zaman dilimleridir diyen Bir El De Sen Uzat gönüllü yardım ekibi onursal Başkanı Ahmet Özaydın ve Başkan Mehmet Sülün; mesajında; “Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (s.a.s) mevlidi şerifini idrak edeceğiz. Ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Peygamberimiz (s.a.s), bize hayat veren Kitabı ve hikmeti getirdi. O, Rabbimize, kâinata ve insanlara karşı görevlerimizi öğretti. Allah’ın kelamını örnek hayatıyla beyan etti ve onu yaşanan bir hayata dönüştürdü. Güzel ahlâkı tamamladı. Kalpleri ve gönülleri birleştirerek kardeşliği, dostluğu ve arkadaşlığı tesis etti” dedi.

Bugün, tüm insanlığın Hz. Peygamberin (s.a.s) örneklik ve rehberliğine her zamankinden daha çok muhtaç olduğunu belirten Özaydın ve Sülün, “O’nun rehberliğini insanlığa tanıtacak olanlar Müslümanlardır. Ancak üzülerek belirtelim ki; Müslümanlar, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin (s.a.s) mesajlarını, onun eşsiz örnekliğini, ağızlardan gönüllere indirememiş, zihinlere yerleştirememiş ve hayatına yansıtamamıştır. Din düşmanlarına karşı dinini ve Peygamberini yeterince savunamamış, koruyamamış ve yaşayan liderlerine yapılan saldırıda verdikleri tepkiyi, Peygamberine yapılan saldırıda göstermemişlerdir. Hz. Peygamber’e (s.a.s) ümmet olmak, sadece onun varlığından ve doğumundan haberdar olmak ya da adı duyulduğunda salavat okumakla sınırlı değildir. O’nun yolunu takip etmek ve onu örnek almak; O’nun gibi adil bir devlet başkanı, cesur bir komutan, sadık bir eş, müşfik bir baba, merhametli bir dede olmak, “el-emin” olmak, yetime sahip çıkmak ve zalimden mazlumun hakkını almaktır” şeklinde konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ