Peker, “ Nice 100 yıllara”

Peker, “ Nice 100 yıllara”

29 Ekim Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100.  Yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (UDEM HAK-SEN) Genel Başkanı Abdullah Peker, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle andığını ifade etti.

Peker yaptığı açıklamasından şunları kaydetti; “ Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923’te, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük arayışının zaferini simgeliyor.

Cumhuriyet, bize eşitlik, adalet, özgürlük ve kardeşlik gibi değerleri benimseme fırsatı sunan bir mirastır. Bu büyük gün, birlik ve beraberlik içinde geçmişimizle gurur duyduğumuz, geleceğe umutla baktığımız bir fırsattır.

Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine sadık kalarak, birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşarak, ülkemizi daha da ileriye taşımak için birlikte çalışma vaktidir. Daha aydınlık, daha demokratik, daha müreffeh bir Türkiye için hep birlikte çaba göstermeliyiz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük yolundaki kararlılığını ve iradesini bir kez daha kutladığımız özel bir gündür. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum.

Nice 100 yıllara!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ