Reha Kars: “Tasarruf Tedbirleri ve Şeffaflıkta Türkiye’ye Örnek Belediye Olacağız”

Reha Kars: “Tasarruf Tedbirleri ve Şeffaflıkta Türkiye’ye Örnek Belediye Olacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, seçimi kazanması halinde tasarruf ve şeffaflık odaklı bir yönetim anlayışı benimseyeceğini belirterek tasarruf tedbirleri ve şeffaflıkta Sivas’ın Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.

Yerel seçim çalışmalarına devam eden MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Makine Yüksek Mühendisi Reha Kars, belediyecilikte olması gereken tasarruf tedbirleri ve şeffaflık konularına değindi. Kars, yöneticilik anlayışında bütçeyle alakalı şeffaf olacaklarını vurgulayarak belediyeye geldiği takdirde yasal ve helal olması noktasında yönetimsel sistematikte mutlak surette tedbirler alacağını ifade etti.

Katıldığı bir televizyon programında konu hakkında açıklamalarda bulunan Reha Kars, “Samimiyet, dürüstlük ve şeffaflık içerir. Kazanırsak eğer otomatikman belediyemizin mevcut bütçesini halkımızla paylaşacağız. Ama şunu da biliyoruz geçen sene Sivas Belediyemiz en borçlu 5 il içerisindeydi. Borçlu olduğunu bile bile de şu an birtakım şeyler yapıyoruz. Onu da vatandaşımızın sorgulamasını istirham ediyorum. Borçlu bir belediye olarak halen borçlarımıza çözümler üretmek dururken her kesime hediye vermek zorunda değiliz. Bu bir israftır. Tasarruf yapacaksak önce kamudan başlamak lazım. Kazanırsam; tasarruf tedbirlerini ilan edeceğiz, makam kapısını sökeceğiz, Audi A8 marka makam aracını satacağız, daha mütevazi olan bir araç kullanırız. Gerekirse kendi aracımı kullanırım, hiç önemli değil. Bunların yanı sıra bütçeyle alakalı şeffaf olacağız. Vatandaşımızla bütçemizi her ay gerek sosyal medyadan gerekse ilan panomuzdan paylaşacağız. Şeffaf belediyecilik olma noktasında yaptıracağımız işlerde gerek doğrudan teminlerde gerek ihalelerde kameralar canlı yayında olacak. Doğrudan teminlerde zarfların açılmaları da kayıt altına alınacak. Aynı anda bütün zarflar açılacak, kayıt altına alınacak ve delilli bir şekilde belgelenecek. Yasal ve helal olması noktasında yönetimsel sistematikte mutlak surette tedbirler alacağım. Personelimizden bu konuda tavizsiz bir yönetim anlayışı isteyeceğim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ