Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Dijital Ağız İçi Tarayıcı İle Hasta Muayenelerine Modern Bir Dokunuş Katıyor!

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Dijital Ağız İçi Tarayıcı İle Hasta Muayenelerine Modern Bir Dokunuş Katıyor!

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, dijital teknolojinin sunduğu avantajları kullanarak hastalarına daha hızlı, konforlu ve güvenilir bir tedavi deneyimi sunmaya başladı. Artık protez tedavilerde ağız yapısının ölçüsünü almak için geleneksel yöntemlere veda eden hastane, dijital ağız içi tarayıcı cihazları ile hasta muayenelerini başlattı.

Bu yenilik sayesinde, hastaların ağız içine ölçü kaşığı ve maddesi sokulmadan, dijital ölçüler alınabiliyor. Ağız içi tarayıcılar aracılığıyla dişler ve çeneler üç boyutlu olarak detaylı bir şekilde görüntülenerek, bu bilgiler anlık olarak bilgisayar ortamına aktarılıyor. Ölçüler alındığı anda online olarak laboratuvarda tasarım başlatılabiliyor.

Hastanede kullanılan Dijital Ağız İçi Tarayıcı Cihazı, tek diş kaplama, zirkonyum, implant üstü köprü gibi protez tedavilerinin tamamında kullanılabiliyor. Bu teknolojik yenilik sayesinde, hastalara yapay materyal takılacak olan işlemlerde bir dizi avantaj elde ediliyor.

Dijital Ağız İçi Tarayıcı Cihaz Kullanımının Avantajları:

Ağız içi tarayıcılarla tüm ölçümlerin hiçbir değişikliğe uğramadan yansıtılması.

Diş materyallerinin kısa sürede hazırlanabilmesi.

Ağız içi temas olmadığı için mide bulantısı refleksleri, öğürme gibi sorunların ortadan kalkması.

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, bu yenilik sayesinde hasta-hekim memnuniyetini artırmayı, tedavi sürelerini kısaltmayı, kamu yararını gözetmeyi ve tedavi sürecinde oluşan hataları en aza indirmeyi hedefliyor. Ayrıca, sarf malzemelerden büyük bir tasarruf sağlanması da hastanenin öncelikleri arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ