Sivas İl Özel İdaresi Yeni Hizmet Üssüne Kavuştu

Sivas İl Özel İdaresi Yeni Hizmet Üssüne Kavuştu

Yapımına 2021 yılında başlanan ve Sivas’ın geniş coğrafyasına hizmet edecek olan Sivas İl Özel İdaresi Teknik Hizmetler Yerleşkesinin açılışı gerçekleştirildi. 16 adet iş makinesinin de dağıtımı yapılan programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve protokol üyeleri de katıldı.

İlk olarak söz olan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, “70 bin m² alanda bu proje hayata geçirildi. Eski tesisimizin şehrin ortasında kalmasından dolayı bu bölgeye taşındık. Ülkemizin en büyük ikinci yüzölçümüne sahip olan şehrimizin kırsalına hizmet ediyoruz. Bu yüzden araçlarımızı yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Yeni araçların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ardından söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Belediye Başkan V. Turan Topgül, Modern bir tesisle daha kaliteli hizmet verileceğinin altını çizerek, emeği geçenleri kutladı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ise “Kendini her geçen gün yenileyerek hizmet kalitesini ve kabiliyetini artıran Sivas İl Özel İdaresi, bugün hizmete açacağımız yeni modern yerleşkesinde daha donanımlı ve daha hızlı hizmet verme imkânına kavuşacaktır. Aynı şekilde aldığımız yeni iş makinalarıyla da halkımıza daha hızlı ve etkili hizmet verme imkânımız doğacaktır. Şehrimize hayırlı olsun. Sivas’ın geleceği için mesai yapan, geniş coğrafyamızın her bucağına, her köşesine hizmet gitmesi için canla başla çalışan İl Özel İdaremizi, İl Genel Meclisimizi bir kez daha bu vesileyle huzurlarınızda tebrik ediyorum. ” dedi.

İlçelere tahsis edilen araçların anahtar tesliminin yapılmasının ardından dualar eşliğinde tesis için kurdele kesimi yapıldı.

Toplam 70 bin m² alan üzerine yapılan tesiste, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü hizmet binaları, akaryakıt istasyonu, yemekhane, yedek parça ambar, lastikhane, bakım onarım çalışmalarının yapıldığı atölyeler ve kapalı araç parklarının bulunduğu toplam 16 ayrı yapı bulunuyor.

Törene; Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutan Muhammed Sevinç, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum amirleri ile İl Özel İdaresi çalışanları katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ