Sivas’ı Yaşanabilir Bir Şehir Yapacağız

Sivas’ı Yaşanabilir Bir Şehir Yapacağız

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, Esentepe Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Dr. Uzun, “Sivas’ta yıllardır kentleşme problemi yaşanıyor. İnşallah bizim belediye başkanlığımızda şehircilik anlamında hiçbir vatandaşımızın sıkıntısı kalmayacak” dedi.

31 Mart seçimleri öncesi adım adım Sivas’ı gezen Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, Sivaslıların sorun ve sıkıntılarını yerinde dinleyerek çözüm önerilerini ve projelerini vatandaşlara birinci ağızdan anlatıyor.

Bu kapsamda Esentepe Mahallesi’nde düzenlenen Mahalle Buluşmasında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Dr. Uzun, yıllardır Esentepe Bölgesinde yaşanan kentsel dönüşüm sıkıntısını Sivas Belediye Başkanı seçilmesi halinde tamamen çözeceğini ifade etti. Dr. Uzun, “Şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Özellikle Esentepe Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesinin olduğu bölgenin sorunları tespit ettik. Bunlarla ilgili bazı toplantılar yaptık. En önemli sorunların başında bu bölgede kentsel dönüşüm geliyor. Bu bölgeyi adım adım gezdim. Bazı yerleri yıkıldığını gördüm, hatta mahalle sakinleriyle konuştum. Bazı yerler yıkılmış, internet kesilmiş, su patlamış, elektrikler kesilmiş, pek çok sıkıntılar yaşanmış. Sizlerin mağduriyetini gördüm. Belediye Başkanı seçildiğim takdirde tüm bu sorunları çözeceğim” dedi.

Bölgenin zemin anlamında çok sağlam olduğunu vurgulayan Uzun, “770 dönümlük bir arazi ve çok büyük bir arazi. Konum itibariyle çok güzel. Tam şehre hakim bir noktada. Zemin etüdü itibariyle gerçekten depreme çok dayanıklı. Kentsel dönüşüm girmesi gerekiyor muydu? Kesinlikle girilmesi gerekiyordu. İnşallah Allah nasip ederse özellikle TOKİ ile işbirliği içerisinde çok hızlı bir şekilde buranın kentsel dönüşüme dahil edilip TOKİ tarafından yapılması gerekiyor. Müteahhitler de gelecektir mutlaka. Ama buranın hızlı bir şekilde sonuçlandırılması lazım. Eğer Allah nasip eder, 31 Mart itibariyle yetkiyi bize verirseniz hemen ilk yapacağımız şehirdeki işlerden birisi burayı hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme almak olacak” ifadelerini kullandı.

Bölgeye mutlaka sıfırdan yeni bir okulun yapılması gerektiğinin altını çizen ve projelerini anlatan Dr. Uzun, “Çünkü eğitim en öncelikli konularımızdan birisi olacak. Yeni bir okulun yapılması için elimizden ne geliyorsa her türlü gayreti çabayı inşallah göstereceğiz. Hatta bazı yerlerde anne babalar bana şunu söylediler, inanın elimizde sopalarla çocukları okula götürüyoruz dediler. Doğan başkanımız döneminde Orta Anadolu’nun en büyük hayvan varlığa yapılmıştı. Kesinlikle bu hayvanların hepsini koruma altına alacağız. Rehabilite tedavi çalışmaları, bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Mesela “Gül Kart” uygulamasını getireceğiz. Gül kart uygulamasıyla birlikte bankalarla anlaşma yapacağız. Maddi yetersizliği olan vatandaşlarımıza bu kartları vereceğiz. Biz bu kartların hesaplarına para yükleyeceğiz. Vatandaşımız gidecek markette alışverişini yapabilecek. Sivas’ta ki yerli esnaflardan alışveriş yapabilecek, çocuklarına kırtasiye yardımı yapacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ