Sivaslılar hayırda yarışıyor…

Sivaslılar hayırda yarışıyor…

Bir El De Sen Uzat Derneği tarafından dün açılışı gerçekleştirilen hayır kermesi yoğun ilgi görüyor.

Yüzlerce insanın yüzünü gülmesine vesile olan Bir El De Sen Uzat Derneğinin açmış olduğu kermese,  gün boyu hem il protokolü hemde sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.

Bir El De Sen Uzat Derneği’nin özenle hazırlanmış olduğu hayır kermesi, 10 Haziran Cumartesi tarihine kadar halka açık olacak. Kermesin tüm gelirleri ise; Sivas’ta yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak.

Hayır kermesinde ne ararsanız mevcut… Kermeste giyim eşyalarından, hediyelik eşyalara, çeyiz ürünlerinden, koltuk takımlarına, masa ve sandalyelerinden, yatak, baza, başlık ve genç odası takımlarına, bahçe ve ofis mobilyalarından, sehpa ve avizelere kadar birçok ürün satışa sunuluyor.

Kermes hakkında sivasbiliyor habere açıklamada bulunan Bir El De Sen Uzat Derneğinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın, düzenledikleri kermesin amacı hakkında bilgiler verdi.

Kermesten ede edilen gelirler ile tüm ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Özaydın, ben buradan tüm Sivas halkına teşekkür ediyorum, kermesimizin açıldığı ilk günden buyana yoğun bir ilgi var. Bu da bizleri oldukça mutlu ediyor. Kermesimize bir katkıda benim olsun diyen tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Bir El De Sen Uzat Derneğinin ev eşyalarından sorumlu gönüllü üyesi Mehtap Akkaya ise konuşmasında; kermeslerinden bulunan ürünler hakkında bilgiler verdi. Sivas halkının kendilerinin yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini sunan Akkaya, bizlere ulaşılan destekler ile öğrencilere burs verdiklerini, durumu iyi olamayan ailelerin faturalarını ve ev kiralarını karşılamada destek olduklarını kaydetti. Akkaya, derneklerine destek olmak isteyen herkesi kermeslerine davet etti.

Kermesin hazırlanmasına 2 ay öncesinden başladıklarını dile getirten Bir El De Sen Uzat Derneğinin gönüllü üyesi Müfide Menteşelide,  kermeslerinde içli köfte,mantı, yaprak sarması, börek çeşitleri gibi daha bir çok yemek çeşidi olduğunu, bunların hepsini kendi derneklerinin gönüllü üyeleri ile birlikte yaptıklarını ifade etti.

Kermese gelerek destek olan vatandaşlar ise; organizasyondan oldukça memnun olduklarını kaydederek, bu kermesin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ