Sivas’ta Gazeteciler Sazlı, Sözlü Stres Attı

Sivas’ta Gazeteciler Sazlı, Sözlü Stres Attı

Sivas Fasıl Heyeti Âşıklar ve Halk Oyunları Derneği, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı öncesinde Sivas Gazeteciler Cemiyeti (SGC) mensuplarına yönelik “Müzik Eğlence Programı” düzenledi.

Programa Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer, Yönetim Kurulu üyeleri, cemiyet mensubu basın çalışanları ile çok sayıda âşık ve sanatçı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sivas Fasıl Heyeti Âşıklar ve Halk Oyunları Dernek Başkanı Ahmet Ayık, kültür ve yerel farklılıkların taşıyıcı organı olma gibi bir sorumluluğu da üstlenen basın mensupları ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Başkan Ayık, her geçen gün çok zor şartlar altında haber peşinde koşan gazetecileri; günün stresinden uzaklaştırmak ve biraz olsun sorunlarını unutturmak için düzenlenen programa ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer ise acısıyla-tatlısıyla bir basın bayramını daha karşılamaya hazırlandıklarını belirterek, “Her geçen yıl çalışma şartları daha da zorlaşan, evine ekmek götüremez hale gelen, işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalan basın çalışanları için böyle bir gece düzenleyen Sivas Fasıl Heyeti Âşıklar ve Halk Oyunları Dernek Başkanı Ahmet Ayık’a ve yönetimine çok teşekkür ediyorum.

Hem bir araya gelmek, hem stresli ve yoğun geçen günlerin ardından birazda olsa rahatlamak için düzenlenen programa katılanlara Sivas Gazeteciler Cemiyeti olarak teşekkür ederiz ”dedi.

Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar ise yaptığı konuşmada yaklaşan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak gazetecik mesleğinin önemine dikkat çektin. Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Sivas Fasıl Heyeti Âşıklar ve Halk Oyunları Dernek Başkanı Ahmet Ayık ve yönetim kurulunu düzenledikleri programdan dolayı kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından “Müzik Eğlence Programı”nda sahne alan aşıklar, söyledikleri türküler ve taşlamalarla keyifli anlar yaşattı. Diğer yandan okunan şiirler ve Türk Sanat Müziği eserleri ile gazetecilerin adeta kulaklarının pası silindi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ