Sivas’tan ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Sivas’tan ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Sivas’tan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ilk kafilesi, dualarla uğurlandı.

Kafilenin hareketi öncesinde hacı adayları için Sivas İl Müftülüğü tarafından Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde bir program düzenlendi. Programda 350 hacı adayının yanı sıra yakınları da hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, hacıların Hac vazifesini yerine getirirken sağlık sıhhat içerisinde tamamlamalarının temennisinde bulunarak sözlerine şöyle devam etti; “Gittiğiniz mübarek beldelerde ve ziyaret ettiğiniz yerlerde ülkemiz ve milletimiz adına dua etmeyi unutmayınız. Milletimizin birlik ve beraberliği için dua etmeyi unutmayınız. Sizlerin de ilimizi oralarda en güzel şekilde temsil edeceğinize inancımız tamdır. Bu vesileyle şimdiden haccınızın mebrur olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Rabbim sağlıklı şekilde gidip gelmeyi nasip eylesin.” dedi.

Programa katılan Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ise konuşmasında, “Rabbim, haccınızı ve diğer ibadetlerinizi kabul eylesin. Haccın hikmet ve gayesini idrak ederek, sağlık ve sıhhat içerisinde hac ibadetinizi yapmayı ve tekrar yuvanıza dönmeyi Yüce Allah sizlere ve tüm mümin kardeşlerimize nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Altınyayla İlçe Müftüsü Mehmet Zahid İçli’nin yaptığı duanın ardından okunan ezan ile birlikte 350 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı.

Uğurlama programı sonrası İl Müftüsü Alktunkaya ve Belediye Başkan Vekili Topgül, kafile otobüslerini ziyaret ederek hacılar ile tek tek vedalaştı.

Sivasbiliyor haber merkezi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ