Stadyum yanı üst geçit ve bağlantı yolu hizmete açıldı

Stadyum yanı üst geçit ve bağlantı yolu hizmete açıldı

Erzincan Çevre Yolu’nu Stadyum yanından üst geçitle Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na, akabinde Buhara Caddesi’ne ulaştıracak Stadyum Yanı Üst Geçit ve Bağlantı Yolu projesi hizmete açıldı.

Şehirde yeni bağlantı yolları ile alternatif ulaşım aksı oluşturmayı hedefleyen Sivas Belediyesi, bu doğrultuda hayata geçirdiği projelerle ulaşımdaki konforu ve kaliteyi en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.

default

Bu kapsamda Okullar Bölgesi ve Stadyum önünde yaşanan trafik yoğunluğunu en aza indirmek için çalışmalara başlayan Sivas Belediye başkanı Hilmi Bilgin idaresindeki belediye, Gültepe’de bulunan Sivasspor Caddesi üzerinde yeni bir üst geçit projesini hayata geçirdi.

Stadyum Yanı Üst Geçit ve Bağlantı Yolu; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Vali Vekili Şakir Öner Öztürk ve İl protokolünün katımıyla hizmete açıldı.

Açılış programında ilk olarak söz alan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu yılın söz verdikleri projelerin açılış yılı olacağını belirtti.

Başkan Hilmi Bilgin, “Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrin sorunlarını ortak bir iradeyle çözmek için hızla yapım işlerine başladık. Allah’a şükürler olsun 4,5 yılın sonunda inşallah Stadyum Yanı Üst Geçit açılış programıyla birlikte ‘bu sene açılış senesi’ diyerek şehrimize kazandırdığımız projelerin birer birer açılışlarını hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Hizmet anlayışımız eser siyaseti, hizmet siyaseti üzerine odaklanmış ve bunu yaparken de şehrin tüm dinamikleriyle görüşerek, şehrin ihtiyacı olan hizmetleri ve öncelikleri doğru belirleyerek hayata geçirelim dedik. Zorlu bir 4,5 sene geçti. Görev yılımızın ilk yılı tamamlanmadan önce tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiyle karşı karşıya kaldık. Bu yıl da 6 Şubat depremi hepimiz etkiledi. Ancak hizmet ve eser öncelikli siyaset anlayışımızla, zamanında planlamamız ve işe başlamamızla birlikte milletimize söz verdiğimiz hizmetlerin inşallah bu sene açılışını gerçekleştireceğiz ve milletimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

Başkan Bilgin’in ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu ise “Sivas’ımız çok önemli yatırımlar aldı. Tabii yerelde de AK Parti Belediyeciliği döneminde önemli yatırımlara, önemli hizmetlere kavuştu. Açılışını yapacağımız bu yol şehrin kuzeyiyle güneyini bağlayan önemli bir aks olacak. Şehrin kuzeyindeki özellikle resmi daireler, iş yerleri, Toptancılar Sitesi, 4 Eylül Sanayi Sitesi, hastanemiz, stadyumumuzun Kümbet Bölgesine bağlanmasında önemli bir işlev görecek. Bu yol yaklaşık 100 bin kişinin yaşadığı Kümbet bölgesini şehirde iş yeri olarak kullanılan yerlere bağlayacak. Önemli bir hizmet görecek. İnşallah bundan sonra da Sayın Belediye Başkanımızın söylediği gibi birçok açılışı hep beraber gerçekleştireceğiz. Bu yolun bize kazandırılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere tüm belediye personeline teşekkürlerimi sunuyorum, şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler de “Bizim tarihi kadim medeniyetimizde iki tane mekân çok önemlidir insan hayatında. Bir tanesi yaşadığı evi, mekânı olarak oradaki huzuru, oradaki güveni, oradaki samimiyet ortamı, kişilerin psikolojisini ve hayatını çok etkiler. Bir de tarihi mekânlar olarak medeniyetimizde ikinci mekân yaşadığı mahalle, yaşadığı sokaklardır. Şimdi tabii Sivas’ımız büyüyor, gelişiyor. Aynı zamanda mekânsal planlamalar da sürekli değişiyor. Ben değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Vekili Şakir Öner Öztürk de emeği geçenlere teşekkür ederek, “Şehirler için, bulvarlar, yollar, caddeler hayati önem arz ediyor. Özellikle kent içi ulaşımda yeni akslar yaratmak hem gelişen şehir yapısında hem de son zamanda biliyorsunuz ülkemizin gelişmesiyle beraber araç sayılarında da çok büyük artışlar kaydediliyor her sene. Bu anlamda yeni yollara, büyük bulvarlara, büyük caddelere ihtiyaç oluyor. Sivas Belediyemiz de gün geçmiyor ki Sivas’ımızın ihtiyaç duyduğu bulvarlara, yollara, yenisini eklemesin. Bu anlamda son zamanda yapılan yeni yol bağlantıları, bulvar çalışmaları hakikaten şehir trafiğini rahatlatmak anlamında çok önemli görev ifa ediyor. Ben başta kıymetli belediye başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’e ve tüm ekibine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’nın duası ve kurdele kesilmesi suretiyle projenin açılışı gerçekleştirildi. TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, makam aracına binerek yolda ilk sürüşü gerçekleştirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ