TEÇ-SEN Sivas Şubesi Başkanı Birol Duman’dan 1 Mayıs Mesajı: “Emek ve Dayanışma Önemli”

TEÇ-SEN Sivas Şubesi Başkanı Birol Duman’dan 1 Mayıs Mesajı: “Emek ve Dayanışma Önemli”

Sivas’ta sendikal hareketlerin önemli temsilcilerinden TEÇ-SEN Sivas Şubesi Başkanı Birol Duman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Duman, geçmişten günümüze kadar süregelen emek mücadelesinin önemini vurgulayarak, çalışanların hakları için verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

1 Mayıs’ın tarihsel önemine değinen başkan Duman, “1880’li yıllarda başlayan ve günümüze kadar süregelen çalışma saatleri mücadelesi, bugün dünyanın birçok yerinde kabul gören 8 saatlik çalışma günü normunun oluşmasını sağladı. Ancak hala özellikle özel sektörde uzun çalışma saatleri ve düşük ücretler gibi sorunlar devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Özellikle kamu çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara da değinen Duman, “Kamu çalışanlarının mali haklarının asgari düzeyde tutulması ve güvencesiz istihdamın artması, çalışma koşullarının düzeltilmesi gerektiğini göstermektedir. Toplu sözleşme süreçlerindeki zorluklar ve yetersiz artışlar, çalışanların yaşam standartlarını olumsuz etkilemektedir.” ifadelerini kullandı.

1 Mayıs’ın, emekçilerin bir araya gelerek hakları için mücadele ettikleri önemli bir gün olduğunu belirten Birol Duman, “Tüm çalışanların insan onuruna yakışır çalışma şartlarına kavuşması ve güvenceli istihdamın sağlanması için topyekün mücadele etmeliyiz. Özellikle memurların grevli toplu sözleşmeli sendikalar hakkının hayata geçirilmesi, çalışma hayatında adaletin sağlanması adına büyük önem taşımaktadır.” dedi.

TEÇ-SEN Sivas Şubesi olarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Birol Duman, tüm emekçilere sağlık ve esenlikler diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ