Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen’den Kesintisiz Demokrasi Vurgusu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen’den Kesintisiz Demokrasi Vurgusu

Türkiye Kamu-Sen’in Sivas İl Temsilciliği ve Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, demokratik ilkelerin korunması ve millet iradesine karşı her türlü saldırının reddedilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Özen, yaptığı açıklamada, 28 Şubat post-modern darbesinin ardından yaşanan süreçlerde demokrasinin zedelenmesine dikkat çekerek, bu dönemde devletin ve milletin yanında durduklarını belirtti. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı da aynı şekilde devletin ve milletin yanında olduklarını vurguladı.

Demokrasinin sürekliliğine vurgu yaparak, toplumsal sorunların demokratik yollarla çözülmesi gerektiğini ifade eden Özen, farklılıkların zenginlik olarak görülüp, bir arada yaşama isteğinin ve milli bilincin önemini vurguladı.

Özen, Türkiye Kamu-Sen olarak kültürel ve fikri zenginliğin korunması ve demokrasi bilincinin güçlendirilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Özen son olarak, milli iradeye karşı her türlü müdahalenin reddedilmesi gerektiğini ve Türkiye Kamu-Sen’in bu konuda kararlılıkla hareket edeceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ