Türkiye’nin en sinirli illeri listesi açıklandı. Sivas 1.sırada

Türkiye’nin en sinirli illeri listesi açıklandı. Sivas 1.sırada

Sinirli iller belirlendi. İlk sırada ki şehir şaşırttı. İnternet üzerinden yapılan yeni bir araştırmada Türkiye’nin en sinirli illeri kamuoyu ile paylaşıldı.  22 bin katılımcının oylarıyla yapılan anket verilerine göre; şehirlerde yaşayan insanların sinirli olmasının nedeninin yaşamın getirdiği zorluklar ve bölgesel faktörlerden kaynaklandığı ortaya konuldu.

Yapılan yeni araştırmada Türkiye’nin en sinirleri illeri de belirlendi. Sonuçlara göre büyük şehirlerde yoğun trafik, kalabalık nüfus ve mesafelerden dolayı yaşanan zaman kaybı gibi çeşitli faktörler şehirde yaşayan sakinlerin kaygı ve stres yaşamasına neden olduğu belirtildi.

Düzenlenen anket sonucuna göre en sinirli olan iller ise şu şekilde sıralandı:

Anketin en alt sırasında yer alan İzmir yüzde 29 oranla en sinirli iller arasında yer alırken, yüzde 30 oranla Balıkesir listenin son sıralarında yer aldığı görüldü.

Yüzde 43 oranla Çanakkale, yüzde 50 ile Aydın, Başkent yüzde 52, Yüzde 53 oranla Hatay Türkiye’nin en sinirli illeri arasında 4. sırada tabloda yerini aldı. Yapılan ankette yüzde 56 oran alan Eskişehir Türkiye’nin en sinirli illeri arasında 3. Sırada, Yüzde 60 oranla Türkiye’nin en sinirli 2. ili Samsun olurken , ankette Türkiye’nin en sinirli şehri yüzde 64 oranla Sivas 1. Sırada yer aldı. Sultan şehir Sivas’ın büyük şehirlere göre birinci sırada yer alması tüm katılımcıları olduğu gibi Sivaslıları da şaşırttı. sivas biliyor haber merkezi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ