Vali Yılmaz Şimşek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Yılmaz Şimşek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Vali Yılmaz Şimşek mesajında şunları kaydetti: “ Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatan sevgisini ve bağımsızlık tutkusunu tüm dünyaya ispatladığı, Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 101. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

26 Ağustos sabahında Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın “İlk Hedefiniz Akdeniz’dir” direktifiyle başlatılan ve Türk milletinin kaderini değiştiren Başkomutanlık Meydan Muharebesi; tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla 30 Ağustos’ta zafere ulaşmıştır. Milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin göstergesi olan bu kutlu zafer sonucu istiklalden vazgeçilmeyeceği, esaretin kabul edilmeyeceği tüm dünyaya ilan edilmiş, geleceğe yönelik atılan ilkeli, ileri görüşlü ve kararlı adımlarla Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos tarihi, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle de tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur. Bağımsızlığımızı elde etmemize vesile olan ve dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tek vücut olmamızı sağlayan bu birliktelik, dün olduğu gibi bugünde ve gelecekte de ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı ile kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm hemşerilerimin bayramını kutluyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ