Aslan, “ Yeni Muhalefet partisi artık Bağımsız Türkiye Partisi’dir”

Aslan, “ Yeni Muhalefet partisi artık Bağımsız Türkiye Partisi’dir”

Bağımsız Türkiye Partisi yerel seçimler için kolları sıvadı. Bağımsız Türkiye Partisi Sivas teşkilat Başkanı Ömer Aslan, ana muhalefet partisinin yeteri kadar halkın gönlüne giremediğini belirterek, artık siyasette muhalefetin değişme zamanı geldiğini belirerek yeni muhalefet partisinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğunu vurguladı.

Ülke gündemini değerlendiren açıklamada bulunan Bağımsız Türkiye Partisi Sivas Teşkilat Başkanı Ömer Aslan, Bağımsız Türkiye Partisi olarak 22 yıldır aktif siyasetimizi 81 vilayet de yürütüyoruz.  Biz Ülkenin birlik beraberliği için, ülkemizin geleceği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Laik Çağdaş demokratik hak ve hukukun üstünlüğüne inanan Genç dinamik bir Genel Başkanımız ile ülkemizin geleceği için Siyaset Sahnesindeyiz. Bu ülkenin en büyük sorunlarından biri olan Ekonomik Olarak yaşadığımız bu darboğazdan çıkışın anahtarı Genel Başkanımız Hüseyin Baş beyin elinde olan Ebedi Liderimiz sn. Prof Dr Haydar BAŞ Bey’in yazmış olduğu Milli Ekonomi Modeli Sistemi ile yarınlarımızı şekillendirmek istiyoruz” dedi.

Bir ülkenin tam bağımsızlığı için bağımsız ekonomik bir modeli olması  gerektiğinin altını çizen Aslan açıklamasından şu ifadelere yer verdi; “ işte dünyada Ekonominin kitabını yazan Merhum hocamız Ebedî Liderimiz sn Haydar BAŞ Bey’in Türk milletine bir hediyesidir. Biz Ülkenin gidişatında anahtar parti olduk. Her zaman yanlış Siyasetin karşısında bulunduk. Genel başkanımızın Siyasi Çizgisi her zaman Dürüst bir siyaset ekseninde Milletinin yanında olarak Sadece Yüce Türk milletinin yarının Türkiye’sini Elele vererek güzel bir gelecek inşa edeceğiz.

Çocuklarımıza güzel bir vatan bırakalım.

Genel başkanımız Hüseyin Baş Bey’in ısrarla İfade ettiği Bu ülkenin en çok ihtiyacı olan kurucu değerlerimize dönmektir. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rolü olan devletçilik ilkesi ile tam bağımsız bir ekonomi için Milli Ekonomi Modeli Sistemini uygulayarak Teknoloji dünyasında ki yeni gelişmeler ile çağdaş bir dünyada yaşamak evine her şeyini rahatça alacak babaları yurtdışına iş için gitmeyecek gençlik için mücadele veriyoruz. Bu gençler bu ülkenin yarınlarıdır. Onlara telefonunu çıkar demek yerine onların sorunlarını dinlemek zorundayız.

Bu çağ Gençliğin çağıdır diyen Bağımsız Türkiye Partisi Sivas Teşkilat Başkanı Ömer Aslan, Genel başkanları Hüseyin başın gençlere yönelik yaptığı çağrı “Gençler gelin bu ülkeyi hep birlikte yönetelim sözüne atıfta bulunarak siyasette gençlerin rolüne dikkat çekti.

Genel seçimlerde muhalefete destek vermelerinin gerekçesini açıklayan  Aslan, “Seçime sayılı günler kala 81 vilayet de milletvekili adaylarımız Fermuar Liste şeklinde oluştu. Yani yarısı kadınlar diğer yarısı erkekler  ve %85 olarak da gençlerden oluşan bir listeydi. Listelerimiz YSK ya sunuldu ancak mevcut seçim şartları dolayısıyla muhalefete bir şans vermek için Genel Başkanımız ve Parti teşkilatımızca bir karar alarak bu seçimde Parlamenter sistemi geri getirmeleri için Muhalefete destek verdik. Genel başkanımızın da ifade ettiği bu muhalefete son şanstı. Ancak muhalefet bu seçimi kaybetti. Dolayısıyla biz Siyasetimize devam ediyoruz. Halkımızın büyük bir teveccühü arttı. Biz ülkede bir birlik ortamı oluşması ötekileştirme siyasetinden bıktık. Muhalefetin yanında bulunduk. Muhalefetin bu beceriksizliği özellikle, ekonomik ortam neticesi deprem , ülkenin bulunduğu Göçmen politikası ile iktidarın kaybedeceği seçimi muhalefet değil yine iktidar kazandı. Demek ki; muhalefet gerçekten bu ülkede muhalefet olamıyor. Siyaset de artık değişim şart. Yeni muhalefet partisi artık Bağımsız Türkiye Partisidir. Eğer bu ülkede iktidarın gitmesini halkımız istiyorsa önce muhalefet partisini değiştirmek zorunda. Evet siyasetin de gençleşmesinden yanayız. Artık bu ülkede mecliste gençler siyaseti Aktif olarak yürütmesi lazım. Gençler Halleder “ dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ