Cemalettin Temur Zara’dan Ak partiden Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Cemalettin Temur Zara’dan Ak partiden Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Sivas’ın Zara ilçesinde bir emlak danışmanlığı yapan ve Zara halkı tarafından da sevilen Cemalettin Temur, ilçesine Ak Partiden Belediye başkan aday adayı oldu. 35 yılda topladığı 5 bin antika eşyayı kendisine ait müzesinde sergileyerek Dünya gündeminde adından söz ettiren Zaralı Cemalettin Temur, ilçesine hizmet etmek için Belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yaparak bu yarışta bende varım dedi.

Geçtiğimiz günlerde başvurusunu Ak parti Merkez ilçe bakanlığına yapan ve sonrası ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay ile görüşen, Zara Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Temur, yıllardır hayalini kurduğu ilçesinin tanıtımı ve gelişmesi için her türlü gayreti göstereceğini belirtti.

Zaralı seçmenlerine seslenen Cemalettin Temur, açıklamasından şunları kaydetti;

Değerli Zaralılar,

Zara öteden beri birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve samimiyetin sembolü olarak tanınmış güzide bir ilçemizdir. Ben de hayatını Zara’da geçirmiş bir kardeşiniz olarak uzun yıllardır sürdürdüğüm esnaflık, emlakçılık, müzecilik, siyaset, kültürel tanıtım ve temsil faaliyetlerimle Güzel Zara’mızın bir ferdi olmaktan dolayı ziyadesiyle gururluyum.

Zara’mızdan edindiğimiz bilgi, beceri ve birikim neticesinde ilçe imkanlarının daha iyi ve güzel kullanılabilmesine, Zaralının hak ettiği refah seviyelerine ulaştırılabilmesine yönelik birçok proje ve fikir geliştirdik. Şimdi ise tüm bu planların gerçekleşmesinin vakti geldiği kanısındayım.

Bu sebeple ilk kurulduğu günden beri içerisinde yer almaktan şeref duyduğum Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” özdeyişiyle özetlenebilecek hareketi Adalet ve Kalkınma Partisine Zara Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım.

Hayır niyet ile çıktığımız bu yolun hayıra çıkmasının siz kadirşinas hemşerilerimin kabül ve rızalarına bağlı olduğu muhakkaktır.

Tüm bu niyet ve dileklerimle tüm aday adaylarımızı, siyasi temsilcilerimizi kutlayarak kendilerine başarılar diliyorum.

Başarı Cenab-ı Hakk’tandır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ