Cumhurbaşkanı Erdoğan yiğidolar ile buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yiğidolar ile buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ta düzenlenen halk buluşmasına katıldı. 28 Mayıs seçimi öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte Sivas’a gelen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Kent Meydanı’nı hınca hınç dolduran Sivaslılara hitap etti.

100 bin Sivaslı’nın katıldığı törende konuşan Erdoğan, “Ben daha önce Sivas’ta böyle bir coşku yaşamamıştım. Bizi kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda durmadan, dinlenmeden çalışacağız.” diyerek Pazar günü yapılacak olan seçimde dua ve destek istedi.

Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’taki seçimlerde Sivas’ta 5 milletvekilliğinden 4’ünü kazandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Keşke diğerini de alsaydınız. 5’te 5 yapabilirdiniz ama önemli değil, önemli olan şimdi pazar. Çünkü biz sizinle pazara değil, mezara gidiyoruz.” dedi.

Sivaslıların artık hızlı trenle Ankara’ya 2 saatte, İstanbul’a 6 saatte gidebildiğini söyleyen Erdoğan, “Nereden nereye? Yıllarca ‘kara trenli’ türküler söyleyen Sivas, bugün yüksek hızlı trenin konforunu yaşıyor. Hızlı trenimizin Sivas ile birlikte Yozgat’a, Kırıkkale’ye ve bölgedeki diğer tüm şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Elhamdülillah yaptık. Laf ola beri gele yok. İcraat icraat… Toplam uzunluğu 405 kilometreye ulaşan bu hattan komşu illerimiz de istifade edecek. Erzincanlı ve Tokatlı vatandaşlarımız da hızlı trenin faydasını görecek. Hızlı trenin rahatlığını diğer illerimize kadar götüreceğiz. Yerköy istasyonundan Kayseri’ye de bir bağlantı hattı kuracağız. Ayrıca bu hattı Erzincan’a, Erzurum’a, Kars’a kadar uzatacağız. İnşallah oradan da Bakü-Tiflis hattına bağlayacağız.” diye konuştu.

Sivaslı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti Büyük Birlik Partisi ile zaten birlikte olduklarını dile getiren Erdoğan, “Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla dayanışma içinde Türkiye Yüzyılı’nın inşasını kesintisiz sürdüreceğiz. Bu kapsamda, Sivas’ımızı da ülkemizin bir ucundan diğer ucuna giden hızlı tren hatlarının kavşak noktalarından biri hâline getireceğiz. İnşallah bunu da son 21 yıldır olduğu gibi yine Sivas’ın desteği ve duasıyla gerçekleştireceğiz.” ifadesini kullandı.

Gösterdikleri ilgiden dolayı Sivaslılara teşekkür eden Erdoğan, “Bugün bize gerçekten farklı bir gurur ve sevinç yaşattınız. Yalnız olmadığımızı, bu kutlu yolda asla yalnız yürümeyeceğimizi bize tekrar gösterdiniz. Rabbim hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

Pir Sultan Abdal’dan “Sivas ellerinde sazım çalınır” dizelerini okuyan Erdoğan, şöyle devam etti: “Bugün gördük ki Sivas ellerinde sadece sazımız çalınmıyor, sadece türkülerimiz söylenmiyor, aynı zamanda aşkımız da yankılanıyor. Ayrılığın değil, kavuşmanın şehri olan Sivas’la gurur duyuyoruz. Kadı Burhanettin’in, Selçuklu’nun emaneti Sivas’la gurur duyuyoruz. Millî mücadelenin kalpgahı Sivas’la gurur duyuyoruz. Yiğit kardeşim merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun memleketi Sivas’la gurur duyuyoruz. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet aşığı bir dava adamı, mertlik, dürüstlük ve kadirşinaslık timsali bir şahsiyetti. Tek başına kalsa bile, Hakk’ı haykırmaktan çekinmeyen bir mizaca sahipti. Gerektiğinde dünyaya tek başına meydan okuyabilen bir duruş sahibiydi. ‘Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam’ sözüyle milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmişti. Rabb’im kendisini cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin diyorum. Muhsin Yazıcıoğlu’nu daima hayırla, şükranla yâd edeceğiz. Onun Türkiye’ye, Türk demokrasisine ve millî iradenin bu topraklarda kök salmasına yaptığı katkıları asla unutmayacağız. Muhsin Yazıcıoğlu gibi değerler yetiştiren Sivas’ın, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına da öncülük ettiğini görüyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde Sivas bir kez daha kendine yakışanı yaptı.”

Sivas’ta, Cumhur İttifakı’nın 28. Dönem Milletvekili Seçiminde yüzde 72 oy aldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerine gösterilen teveccühten dolayı Sivaslılara teşekkür etti.

Erdoğan, halk buluşmasının ardından Sivas Belediyesini ziyaret etti. Yakın zamanda restore edilerek başkanlık makamı olarak hizmet vermeye başlayan tarihi Jandarma Binasında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ile bir araya gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sürdürülen proje ve hizmetler hakkında bilgi aldı.

Ziyarete MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ