DEMİRSPOR KULÜBÜ POLONYALI GÜREŞÇİLERİ AĞIRLIYOR

DEMİRSPOR KULÜBÜ POLONYALI GÜREŞÇİLERİ AĞIRLIYOR

Sivas Demirspor Kulübünün misafiri olarak Sivas’a gelen Polonyalı Güreşçiler Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Sivas Belediye Başkan Dr. Adem Uzun’u makamında ziyaret etti.

TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü bünyesinde 5 farklı branşta faaliyet gösteren Sivas Demirspor Kulübünün misafiri olarak Polonya’dan gelen Namyslowie Güreş Kulübü yönetici, antrenör ve sporcularından oluşan ekibe ziyaretlerinde TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ ile Gençlik Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç eşlik etti.

Polonyalı Namyslowie Güreş Kulübünün Sivas’a geliş öyküsünden bahseden TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Atanur Karadağ, “ Kurumumuz bünyesinde 85 yıldır kesintisiz Türk sporuna hizmet ediyoruz. Polonyalı yöneticilerimiz, Güreş’te üç olimpiyat şampiyonumuzun Sivaslı olmasından ve son yıllardaki Şampiyonumuz Taha Akgül’ün başarılarından dolayı yola çıkarak Sivas Demirspor Kulübüne ulaştıklarını bize ilettiler. Alt yapınızı, tesislerinizi, çalışma metotlarınızı yerinde görmek istiyoruz. Türk güreşiyle ilgili sizin tecrübe ve deneyimlerinizden faydalanmak istiyoruz.” diyerek düşüncelerini paylaştılar. Geldiler, karşılıklı toplantılar yaparak neler yapabiliriz diye konuştuk. Kulüp olarak geçtiğimiz aylarda Polonya’da üst düzey bir turnuvaya katıldık. Sporcularımız orada takım halinde şampiyon oldu. Şimdi Polonyalı arkadaşlarımız Sivas’a geldi. Bizde sizlerin destek ve katkılarınızla Polonyalı kardeşlerimizi burada en iyi şekilde misafir edeceğiz. ”dedi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ziyarette yaptığı açıklamada; Ata sporumuz Güreşin Sivas’ta ayrı bir yerinin olduğunu, Şehrimizin en köklü kulübü Sivas Demirspor Kulübünün de buna önemli katkılar sunduğunu söyledi. 

Sivas’ın bir güreş şehri olduğunu vurgulayan Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun ise Polonyalı sporcuları şehrimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ