Deveci, “ Terör destekçileri Türk vatandaşlığından çıkartılsın”

Deveci, “ Terör destekçileri Türk vatandaşlığından çıkartılsın”

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, hain saldırı sonucu 9 şehidimiz için mesaj yayımladı. Deveci mesajında hem siyasilere talebini iletti, hemde terör sempatizanlara sert mesajlar verdi.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, Pençe-Kilit operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde görev yapan 9 vatan evladımız hain bir pusu sonucu Şahadet Şerbetini içmiştir. Bu vatan toprakları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını siper eden şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz diyerek alçak saldırıyı yapan terör örgütlerine ve ona destek verenlere lanet okudu.

Alçak pkklı teröristlerin namussuzca yaptıkları saldırıların asla Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne zarar veremeyeceğini kaydeden Başkan Deveci, Biz Türk milleti olarak bir ölür bin diriliriz. Bu hain saldırının hesabının devletimiz tarafından misliyle sorulacağından zerre kadar şüphemiz yoktur. Buradan tüm şehit ve gazi ailelerim adına talebimiz şudur ki; alçak terör örgütü destekçisi olan başta TBMM uzantılı malum parti olmak üzere TV kanallarında, sosyal medyadaki tüm destekçilerinin cezalandırılmasını istiyoruz. Terör olayına karışmış kim var ise idam cezasına çarptırılması, destekçisi olan ve sempatizanı olan kişilerin ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması talebimizdir. Sanmasınlar bize yaptıkları bu hain saldırılarla korkacak bir milletiz. Kan akıtmayı sevmeyiz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını kesmeye her zaman hazırız. Kinimiz diri, başımız dik. Var olduğumuz sürece hesap sormak için nefes alacağız and olsun. Yarınlarımız var olsun diye yarınlarından vazgeçenlerin değerli emanetleri sonsuza kadar başımızın tacıdır ölene kadar sahip çıkacağız. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, operasyonda yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Aziz Türk milletinin başı sağ olsun. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ