Dünya Süt Günü Çocuklarla Kutlandı

Dünya Süt Günü Çocuklarla Kutlandı

1 Haziran Dünya Süt Günü münasebetiyle sütün sağlık için önemi hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla İl Müdürlüğü tarafından Sivas Melek Reşit Hanım Anaokulunda “Dünya Süt Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlik; İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Tarım ve orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan etkinlikte yaptığı konuşmada; “ İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün konuyla ilgili yaptığı değerli çalışmaları var, böyle bir programa okulumuzun ev sahipliği yapması da beni ayrıca mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Müdürü Seyit Yıldız konuşmasında; “Sağlıklı beslenebilmemiz için süt en önemli içeceğimizdir. Sütü içmemiz ve içirmemiz gerekmektedir. İçerisinde birçok protein, kalsiyum, B2 ve B12 vitaminlerini barındıran önemli bir gıda maddesidir. Özellikle çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmesi için günde en az bir bardak süt içmeleri gerekiyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Sütçülük Federasyonu’nun 1956 yılında bütün üye ülkelerde kutlanması kararı aldığı “Dünya Süt Günü”, ülkemizde 1991 yılında kabul edildi. Dünyanın en yararlı içeceği süt hakkında toplumu bilinçlendirmek amacıyla her yıl 21 Mayıs tarihinde kutlanmaya başlamış son üç sene 1 Haziran olarak devam etmiştir. Bugünün anlam ve önemine binayen çocuklarla birlikte olmak istedik. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

İl Müdürü Seyit Yıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Dünya Süt Günü” programı, anaokulu öğrencileri tarafından okunan şiirler, oyunlar ve gösterilerle neşeli görüntülere sahne oldu. Etkinliklerin ardından süt tüketiminin özendirilmesi amacıyla öğrencilere süt ikram edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ