“Ekonomik gezi için müze kart tercih edin”

“Ekonomik gezi için müze kart tercih edin”

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, Kurban Bayramında Sivas’a gelecek olan gurbetçilerimizin şehrin tarihini ve genel kültürünü daha yakından tanımaları açısından Sivas’ta bulunan müzeleri rahat ve ekonomik bir şekilde gezmeleri için Müze kart çıkartmalarını tavsiye etti.

Başkan Bakar, yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Öncelikle herkesin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Sağlıklı mutlu sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Sivas’a il dışından gelen veya şehirde yaşayan vatandaşlarımızın şehrin tarihini daha yakından tanımaları açısından şehirlerde yer alan müzelerin önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu vesileyle her yıl bir kere çıkarmak kaydıyla Müze kart sayesinde güzel ülkemizin ve Sivas’ımızın müzelerini ve ören yerlerini doya doya gezebilirsiniz. Sivas’a geldiğinizde Müze kart temin etmek için Atatürk ve Kongre Müzesine uğrayarak anında Müze kartınızı belli bir ücret karşılığında çıkartabiliyorsunuz.

Kendinize ve sevdiklerinize Müze kart çıkartarak, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerini bu sayede bir yıl boyunca Müze kart ile sınırsız ziyaret edebiliyorsunuz.

Müze kart almak isteyenler, kart basım istasyonlarından, “Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi” ibraz etmek suretiyle hemen başvurdukları yerde anında Müze kartlarını alabilirler. Ayrıca “muze.gov.tr/urun-ekle” adresinden istenen bilgileri girerek kredi kartıyla online olarak ta Müze kart alabilirsiniz. Herkese şimdiden iyi bayramlar iyi gezmeler, “dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ