Erdoğan, Yeniden Genel Başkan Seçildi

Erdoğan, Yeniden Genel Başkan Seçildi

AK Parti’de yeni yönetim belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden genel başkan seçildi. Partiyi yerel seçime taşıyacak Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) büyük değişim yaşandı. MKYK listesindeki 49 isim yeni listede yer almazken, 26 isim ise yerini korudu. Listede yer almayan isimler arasında Binali Yıldırım, Mustafa Şentop, Süleyman Soylu ve Nurettin Canikli gibi önemli isimler bulunuyor. MKYK’ya giren yeni üyeler arasında da dikkat çekici isimler bulunuyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre’de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi. Başkan Erdoğan yaptığı teşekkür konuşmasında 31 Mart’taki yerel seçimlere ilişkin konuşurken “CHP zihniyetinin elinde bakımsızlığa, hizmetsizliğe, adeta çürümeye terk edilen illerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmak, boynumuzun borcudur.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan parti olarak kibirden uzak kalacaklarını vurgularken “Gece gündüz demeden yoğun bir çalışmayla durmak yok yola devam diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin, Ankara Spor Salonu’nda yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkanlık seçimi sonuçlandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre’de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Başkan Erdoğan, yeniden genel başkan seçilmesinin ardından teşekkür konuşmasında şunları kaydetti;

Yurt dışından gelen misafirlerle görüşmelerimizi yaptık. Partimizin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni alnımızın akıyla partimize yaraşır bir coşkuyla tamamladık.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Cumhur İttifakı olarak başta İstanbul, Ankara olmak üzere bu illerimizle birlikte deprem bölgesinin 11 vilayetini de kucaklayacak şekilde büyük oranda büyük şehirlerimizi masaya tam manasıyla yatırıp gece gündüz demeden yoğun bir çalışma ile durmak yola devam diyeceğiz. Zira kardeşlerim CHP karanlığının karabasan misali çöktüğü tüm vilayetlerimiz buralarda yaşayan vatandaşlarımız sabırsızlıkla 31 Mart’ı bekliyor. 31 Mart gelsin de biz bunlardan kurtulalım diyorlar. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde elde ettiğimiz kritik başarıyı 31 Mart’ta tekrarlayarak yerel yönetimlerde de yeni bir dönemi başlatacağız. Bunun için yapmamız gereken bellidir, kapısı çalınmadık hane, hali hatırı sorulmamış vatandaş bırakmayacağız. Çarşıda, pazarda, sokakta, kahvede daima insanımızla beraber olacağız.

. MKYK’DA DİKKAT ÇEKEN İSİMLER

Diğer yandan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi de belli oldu. 75 kişilik listede dikkat çeken isimler yer aldı.

İşte 75 kişinin yer aldığı listedeki isimler…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ