REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Hac seminerleri başladı

Hac seminerleri başladı
REKLAM ALANI

Sivas İl Müftülüğü tarafından hacca gidecek hacı adayları için “Hac Eğitim Seminerleri” başladı.

İl Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen ve iki gün sürecek olan hac eğitim seminerine 500 hacı adayı katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminere hacı adaylarının yanı sıra din görevlileri ve ekip personelleri hazır bulundu.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Seminerin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, 2023 yılında ilimizden 780 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini belirtti. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çekilen kura sonucunda Ülkemizden 83 bin 430 kişi, Sivas ilinden ise 780 hacı adayının hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gideceğini söyleyen Müftü Altunkaya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “Hac İbadeti, imkânı olan her Müslümanın belirli bir zaman içinde, belirli mekânları ziyaret ederek, bazı dini görevleri yerine getirmek suretiyle yaptığı bir ibadettir. Hac; dilleri, kültürleri, renkleri, ırkları, ülkeleri farklı ancak hedefleri, duyguları ve gayeleri aynı milyonlarca Müslümanın ilahi aşk içerisinde bir araya gelmesi ve birlikte Allah’a yönelmesidir. Bu duygular içerisinde burada gerçekleştirdiğimiz seminerlerin faydasını inşallah hac yolculuğu esnasında daha iyi anlayacaksınız.” dedi

Altunkaya, konuşmasının sonunda hacı adaylarından özellikle ülkemiz, milletimiz ve İslam âlemi için özel dua istedi.

Seminer sonrası İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek vatandaşlara valiz, omuz çantası, Kur’an-ı Kerim ve Meali, ilmihal ile hacda yapılacak dualarla ilgili kitap ve hac rehberinden oluşan malzemeler teslim edilmeye başlandı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ