İHH, Sivas’tan Filistine Selam Olsun!…

İHH, Sivas’tan Filistine Selam Olsun!…

Dünya genelinde büyük yankı uyandıran İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği vahşet, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Sivas’ta da büyük bir tepkiyle karşılandı. Kent meydanında gerçekleştirilen oturma eylemiyle İHH yetkilileri, İsrail’in masum insanlara yönelik katliamlarına karşı dur denilmesi çağrısında bulundu.

İHH’nın organize ettiği etkinlikte okunan ilahiler ve marşlarla birlikte yapılan basın açıklamasında, İHH yetkilileri İsrail’in insanlık dışı saldırılarını sert bir dille eleştirdi. “Artık bu vahşete dur denmesi gerekiyor” diyen İHH yetkilileri, dünyanın dikkatini bu acımasızlığa çekmek için meydanlarda seslerini yükselttiklerini belirttiler.

Sivaslılar da bu çağrıya sessiz kalmadı. Filistin halkına destek olmak amacıyla kent meydanında kurulan yardım kumbarasına bağışlarda bulunarak dayanışma örneği sergilediler.

İHH’nın eylemine destek veren Sivas Radyo Hilal, ses sistemiyle etkinliğe katkı sağlayarak büyük takdir topladı.

İHH’nın Gazze için gösterdiği duyarlılık ve Sivaslıların da bu duyarlılığa gösterdikleri destek, insanlık adına umut verici bir mesaj niteliği taşıyor. Sivas, bir kez daha yardımlaşma ve dayanışma ruhunu tüm dünyaya gösterdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ