İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi’nin Temeli Dualarla Atıldı

İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi’nin Temeli Dualarla Atıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi polis okulu mevkiinde inşa edilecek olan İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi’nin temeli, düzenlenen görkemli bir törenle atıldı.

10 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve 2500 kişilik kapasiteye sahip olacak caminin temel atma törenine Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız, Ak parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy, il protokolü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Karataş, “İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi Sivas’ımıza hayırlı olsun”

Temel atma töreninde konuşan İskar Yönetim Kurulu başkanı İsmail Karataş, İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi’nin temel atma törenine katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Uzun: “Camiler Birliğin ve Kardeşliğin Sembolüdür”

Ardından konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, hayırlı bir işe vesile olduğu için İSKAR Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karataş’a teşekkür ederek, “Camilerimiz, müminleri bir araya getiren, birliğin, kardeşliğin, tek yürek olmanın sembolüdür. Bu değerli eserin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şimşek’ten Teşekkür

Temel atma töreninde konuşan Vali Yılmaz Şimşek, caminin ilimize kazandırılmasında emeği geçen hayırsever iş insanı İsmail Karataş’a teşekkür ederek, “Bu değerli eserin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Şimşek, bu tür projelerin şehir için büyük bir değer taşıdığını vurguladı.

Aksu ve Toy, “Emeği geçenlerden Allah razı olsun”

AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Genç Toy’ da konuşmalarında, emeği geçen hayırsever iş insanı İsmail Karataş’a teşekkür ederek, “Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dediler.

 Dualar Eşliğinde Temel Atma

İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’nın duasının ardından il protokolü, butona basarak cami ve külliyenin temelini attı. 

İsKar Kubâ Cami ve Külliyesi’nin, Sivas halkına ve öğrencilere hizmet edecek önemli bir ibadet ve kültür merkezi olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ