İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adayını Arıyor

İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adayını Arıyor

İyi parti Sivas belediye başkan adayını arıyor. İyi parti de ilk olarak Sivas Belediye başkan aday adaylığını açıklayan İbrahim Budaklının ardından partisinden Belediye başkan aday adaylığı için merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa eden Melih uçmaz olmuştu.

Daha sonra Sivas Belediye Başkan Aday adaylığından çekilen ilk isim yine İbrahim Budaklı olmuştu. Yaşanan bu süreç sonrası İstanbul’da yaşayan Sivaslı iş adamı Mehmet Ceylanın İyi Parti Sivas Belediye Başkan adaylığının açıklanmasının ardından Melih Uçmazda aday adaylığından vazgeçmişti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sivas’a gelerek Sivas Belediye Başkan Adayını Mehmet Ceylan olarak açıklamasıyla seçim startını vermişti.

Çalışmalara başlayan İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, esnaf ve halk gezileri ile seçmenden destek istemişti.

Kısa bir süre seçim çalışması yürüten İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, kalp krizi geçirerek hastane de tedavi altına alınmıştı. Anjio olan efsane başkan Ceylan, sağlık problemi nedeniyle İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adaylığından çekildiğini düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyurmuştu. Yaşanan bu gelişmeler sonrası sivas kamuoyunda iyi parti sivas belediye başkan adayı çıkarıp çıkarmayacağına çevirdi.

Konu ile ilgili iyi parti teşkilatlarından da adaylarının olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmazken, akıllara İyi parti seçimlere bir siyasi partiye destek verecek mi sorusunu getiriyor.

Sivas kamuoyunda bugünlerde iyi partiden daha önce Sivas Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan İbrahim Budaklı ve Melih Uçmaz’ın, partilerinden Sivas Belediye Başkan adayı olup olmayacağı konuşuluyor.  Her iki adayın da Sivas Belediye Başkan adaylığına sıcak bakmadığı öğrenilirken, iyi parti teşkilatı aday olarak kimi gösterecek merak konusu oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ