Kardeşler Mahallesi Muhtarı Ahmet Yanalak’tan örnek davranış…

Kardeşler Mahallesi Muhtarı Ahmet Yanalak’tan örnek davranış…

Kardeşler Mahallesi’nin yeni muhtarı Ahmet Yanalak, göreve gelir gelmez mahallesinde duyarlı bir harekete imza attı. Mahallesinde bulunan 3 bakkalda veresiye defterindeki borçları ödeyerek, maddi durumu iyi olmayan vatandaşların yükünü hafifletti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından muhtarlığa seçilen Ahmet Yanalak, seçim vaatlerini yerine getirmek adına hızla harekete geçti. Mahallesindeki eksiklikleri tespit edip ilgili mercilere ileterek çözüm için çalışmalarını sürdüren Yanalak, yardımlaşmanın önemine vurgu yapmak amacıyla mahalle sakinlerinden bir grup vatandaşın bakkala olan borcunu üstlendi.  

Yaptığı bu duyarlı davranışıyla dikkatleri üzerine çeken Yanalak, “Seçimlerde verdiğimiz sözleri elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Mahalle sakinlerimizin güvenini boşa çıkarmamak adına sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bundan sonra da aynı özveriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yanalak, aynı zamanda diğer muhtar arkadaşlarını da benzer yardım hareketlerine teşvik ederek, “İyi durumda olan mahalle sakinlerimizin de bu tür yardım hareketlerine katkı sağlamalarını umuyorum. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi prensibiyle başlattığımız bu hareketi yaygınlaştırmak hepimizin görevidir” şeklinde konuştu.

Kardeşler Mahallesi sakinleri de muhtarları Ahmet Yanalak’ın bu duyarlı davranışından dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, gelecekte de benzer sosyal yardım projelerinin devamını umut ettiklerini belirttiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ