Mehmetçik İlkokulu öğrencileri şehitler müzesini ziyaret etti

Mehmetçik İlkokulu öğrencileri şehitler müzesini ziyaret etti

Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, vatanın kutsal topraklarında canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi anmak ve onların aziz hatıralarını yaşatmak için Şehitler Müzesi’ni ziyaret etti.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıldönümünde, Mehmetçik İlkokulunun gururlu öğrencileri, okul Müdürü İlyas Karahan tarafından organize edilen bir etkinlikle İstiklal Marşı’nın her bir kıtasını birlikte söyleyerek askeri şehitliği adeta yankıya boğdular. Gözlerindeki coşku ve gönüllerindeki vatan sevgisiyle, o büyük marşın her mısrasını canlarıyla hissettiler.

Daha sonra öğrenciler, vatan için canlarını feda eden kahramanların kabirlerini ziyaret ederek dualar okudular. Kuran-ı Kerim’in tilaveti eşliğinde, şehitlerimizin ruhlarına huzur ve rahmet dilediler. Dualarını samimiyetle yükseltirken, şehitlerimizin emanetleriyle buluştular.

Şehitler Müzesi’nde ise özel eşyaları sergilenen kahramanlarımızın hatıralarıyla yoğrulmuş bir manevi atmosferde dolaşan öğrenciler, vatanseverlik ve fedakârlık ruhunu daha da derinden hissettiler. Şehitlerimizin kahramanlıklarına ve fedakârlıklarına olan minnet ve şükran duygularını içtenlikle ifade ettiler.

Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, bu anlamlı ziyarette vatan sevgisi ve milli değerlere olan bağlılıklarını bir kez daha göstererek, gelecek nesillere de bu kutsal mirası yaşatma sözü verdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ